Basın mensupları emniyete girmedi

  0
  427

  Adıyaman’da yeni yıl kutlamalarına çağrılan basın mensupları kendi istekleriyle polis merkezine girmeyince, emniyet müdürünün ısrarlı daveti sonrası içeri girdi.
  Tüm Türkiye genelinde emniyet binaları basın mensuplarının girişlerine yasaklandı. Her yeni yılda Eski Saray Polis Merkezi’nde polis memurlarıyla bir araya gelen Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Emniyet Müdürü Fikret Salmaner ve emniyet şube müdürleri polis memurları ile bir araya gelerek yeni yıla emniyet teşkilatı ile girdiler.
  Vali Mahmut Demirtaş’tan önce polis merkezine gelen Adıyaman İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, polis memurları ve basın mensupları ile selamlaştıktan sonra içeri geçerken basın mensupları polis merkezi önünde bekleyerek içeriye girmedi. Basın mensuplarının içeri girmediğini gören Salmaner, dışarı çıkarak basın mensuplarını içeriye davet etti. Basın mensupları ise, Salmaner’in davetine teşekkür ile karşılık vererek yeni yıllarını dışarıda kutlamak istediklerini, yasalara uyup içeriye girmek istemediklerini belirttiler. Basın mensuplarının bu söylemleri karşısında Salmaner, basın mensupları ile yeni yıla girmek istediklerini içeriye tekrar davet ederken basın mensupları Salmaner’in daveti üzerine içeriye girdi. Daha sonra polis merkezine gelen Vali Mahmut Demirtaş, polis memurları ile yeni yıla girerken, yeni yılın tüm Müslüman alemine sağlık, huzur, getirmesi dileklerinde bulundu.
  Emniyet Müdürü Fikret Salmaner ise, polis merkezinde polis memurları ile birlikte yeni yıla girmenin sevincini yaşadığını ve yeni yılın herkese sağlık mutluluk getirmesini istediğini söyledi. Yapılan konuşmaların ardından ise, ikramlarda bulunuldu.

  AW000074

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz