ZMO Adıyaman Şubesi Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

  0
  440

  Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Adıyaman Şubesi genel kurulunu gerçekleştirdi. Tek liste halinde seçime giren mevcut başkan Türker Yener, yeniden başkan seçildi.
  Ziraat Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen 44. olağan genel kurulun divan Başkanlığını Mahmut Atalay yaptı. Geçtiğimiz hafta yeterli çoğunluk sağlanamadığı için bu haftaya ertelenen genel kurulda mevcut Başkan Türker Yener seçime tek liste halinde girerek, yeniden başkanlığa seçildi.
  Genel kurulda Başkan Türker Yener ile birlikte Abdurrahman Karadaş, Abdulgani Bereket, Mustafa Aydemir ve Atilla Öztokmak yönetim kurulu üyeliğine seçildi.
  Kongre sonrasında açıklamalarda bulunan Türker Yener, tarım ve ziraat mühendisleri ile ilgili konuşarak, “Dünya nüfusunun artması, buna karşın tarım alanlarının azalması, mevcut kullanılabilir tarım arazilerinin ise zaten sınır düzeye ulaşmış olması, insan ve hayvanlar için gerekli besin maddesi teminini zorlaştırmaktadır. Bu durumda en az alandan, en az maliyetle en yüksek tarımsal verimin alınması zaruri hale gelmiştir. Bunu sağlamanın yegane yolu, tüm gelişmiş ülkelerde olduğu gibi, tarımsal üretimde geleneksel metotların biran önce terk edilerek yerine modern tekniklerin kullanılmaya başlamasıdır. Bu zaruret ziraat mühendislerinin önemini her geçen gün daha da arttırmaktadır” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz