Yeni Dünya Vakfının İftarına Önemli İsimler Katıldı

  0
  70

  Yeni Dünya Vakfı, (YDV) Genel merkezinin bulunduğu Cağaloğlu’daki tarihi Hadım Hasan Paşa Medresesi mekânında 2. Geleneksel iftarını gerçekleştirdi. İftara siyasetten bürokrasiye, ilim adamlarından, bilim adamlarına, işadamlarından sivil toplum kuruluşların temsilcilerine kadar Türkiye genelinde renkli isimler katıldılar.

   

  Vakıf Genel Merkezinin çevre sokak ve caddelerin dolup taştığı iftara programına yaklaşık 700 kişi katıldı. İftar’a Maliye Bakan Yardımcı Abdullah Erdem Cantimur, İstanbul AK parti Milletvekili A. Baha Öğütgen, Fatih Kaymakamı Ahmet Ümit, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, , 23. Dönem Mardin Milletvekili Cüneyt Yüksel, Esenler Belediyesi Genel Koordinatörü Mehmet Çelik, Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal, YDV Ankara Şube Başkanı Ali Tokgöz, YDV’nın Kurucu Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyeleri, Komisyon Başkanları, Adıyamanlılar Vakfı Başkan Yardımcıları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, çok sayıda siyasetçi, bürokrat, işadamı ve STK Başkanları katıldı.

  İftar programının açılış konuşmasını yapan Yeni Dünya Vakfı Başkanı Mahmut Göksu, Türkiye genelinde birbirinden değerli gönül dostlarını Tarihi Hadım Hasan Paşa Medresesi gibi güzide bir mekanda ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti.

  Göksu, Bu mübarek ayının feyzi ve bereketi ile ülkemizin dört bir yanında güzel sofralar kuruluyor. Bu kardeşlik sofrasını hep birlikte paylaşmak bir ayrıcalıktır. Ramazan ayını fırsat bilerek kardeşliğimizi, dostluğumuzu daha da öteye götürmemiz lazım. Biz sadece bu ülkede yaşayan vatandaşları değil, sınırın dışında olan mahsum ve mazlum insanları da düşünerek onlara har fırsatta yardım elini uzatmamız gerekir. Bunu yapmak içinde vakıf gibi hayır kuruluşların içerisinde bizzat yer almak lazım. Vakıf demek diğergâmlıktır, samimiyettir ve başkaların dertleriyle dertlenmektir. İşte bu nedenle her yıl yüzlerce üniversite öğrencilerimize burs vererek insani sorumluluğumuzu yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu sevdaya sahip çıkan bütün gönül dostlarımıza şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

  Maliye Bakan Yardımcı Abdullah Erdem Cantimur, İstanbul AK parti Milletvekili A. Baha Öğütgen, Fatih Kaymakamı Ahmet Ümit, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 23. Dönem Mardin Milletvekili Cüneyt Yüksel, Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal birer selamlama konuşması yaparak, bu güzel mekânda değerli insanları bir araya gelmekten büyük bir mutluluk duyduğunu ifade ederek, iftarı düzenleyen Yeni Dünya Vakfı Başkan ve yöneticilerine teşekkür ettiler.

  ydv_iftari3

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz