Vali Demirtaş’dan Engelliler Günü Mesajı

  0
  496

  Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Bir mesaj yayınladı.

  Vali Demirtaş Yayınladığı mesajında; “Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık günü, engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığı arttırması açısından anlamlı bir tarihtir. Engellilik konusu yalnızca engelli bireyleri ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren önemli bir konudur.

  Ülkemiz sosyal devlet olmanın verdiği anlayışla hareket ederek engelli kardeşlerimizin toplumda hak ettiği hayat şartlarına kavuşturulması amacıyla önemli yasalar hayata geçirerek, engellilerimize yönelik memnuniyet verici adımlar atılmıştır. Engellilerimizin toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, şüphesiz tüm toplumu zenginleştirecek ve güçlendirecektir.

  Bu duygu ve düşüncelerle Dünya Engelliler Gününde bütün engelli kardeşlerimin “3 Aralık Dünya Engelliler Gününü”en içten dileklerimle kutluyor, kendilerine ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”dedi.VALİ ENGELLİLER MESAJII (1)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz