Tekerlekli Sandalye Projesine Serter’den Destek

  0
  398

  Jandarma’nın ‘175. Kuruluş Yıl Dönümünde 175 Tekerlekli Sandalye’ projesine Besni Belediye Başkanı Fahri Serter’den destek geldi.
  Besni Anadolu Sakatlar Derneği’nde düzenlenen teslim törenine; Besni İlçe Kaymakamı Emrah Yılmaz, Besni Belediye Başkanı Fahri Serter, Besni İlçe Garnizon Komutanı ve Jandarma Komutanı Kurmay Binbaşı İsmail İri, Besni İlçe Emniyet Müdürü Cemal Avan, Jandarma Üsteğmen Ali Tekin ve Jandarma Teğmen Azmi Kaan Şen katıldı.
  Besni Belediye Başkanı Fahri Serter, proje kapsamında Anadolu Sakatlar Derneği’ni ziyaret ederek, 10 adet tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere bağışladı.
  Ziyaret esnasında konuşan Besni Belediye Başkanı Fahri Serter, Besni Belediyesi’nin bu güne kadar engelliler ve ailelerine yönelik her türlü katkıyı sağladığını, bundan sonra da sağlayacağını söyledi.
  Serter, “Jandarmamızın düzenlemiş olduğu bu projeden dolayı tebrik ediyorum. Engellilerin bu güne kadar unutulan sorunlarına çare olmak bizim boynumuzun borcudur. Her türlü ihtiyaçlarında kapımız açıktır” dedi.
  Besni İlçe Kaymakamı Emrah Yılmaz ise şunları söyledi:
  “Adıyaman Valiliği’nin koordinesinde 175. yıldönümü münasebeti ile başlatılan ‘Jandarma’nın 175. Yıldönümünde Engellilere 175 Tekerlekli Sandalye’ projesi için bugün bir araya geldik. Bu proje kapsamında daha önce 10 adet tekerlekli sandalyenin dağıtımını yapmıştık. Bugün ise bu projeye ilçe Belediye Başkanımız Sayın Fahri Serter’den ciddi manada bir destek geldi. Daha önceki konuşmalarımda da belirttiğimiz gibi son yıllarda devletimizin engellilere yönelik çok ciddi destekleri bulunmakta. İlçemizde de Anadolu Sakatlar Derneği Besni Şubesi’nin engelli vatandaşlarımıza yönelik çok ciddi bir çalışmaları var. Bugün Jandarmamızın, Besni Belediyemizin ve derneğimizin beraber yaptığı oluşumla 10 adet tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine göndereceğiz. Desteklerinden dolayı belediyemize çok teşekkür ediyoruz. Bu projemize katkı da bulunmak isteyen iş adamlarımıza, Besnili vatandaşlarımıza ve gönüllülere çağrıda bulunuyoruz. Bu projeye destek veren ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Tekerlekli sandalyelerimiz sahiplerine hayırlı olsun kazasız belasız kullanmalarını diliyoruz.”
  Jandarma Genel Komutanlığı’nın kuruluşunun 175. Yıldönümü nedeniyle ortopedik ve zihinsel engelli vatandaşlara yönelik 175 adet tekerlekli sandalye dağıtımı, Jandarma Genel Komutanlığı’nın kuruluş yıldönümü olan 14 Haziran 2014 tarihine kadar Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı tarafından devam edeceği ve ihtiyaç sahiplerini 175 adet tekerlekli sandalyeyi buluşturacağı öğrenildi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz