Sincik Arıcılar Birliğinden Vali Demirtaş’a Teşekkür Ziyareti

  0
  152

  Adıyaman’ın Sincik İlçesi Arıcılar Birliği üyeleri Vali Mahmut Demirtaş’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

  Sincik Arıcılık, Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Hamit Ertürk beraberinde Derneğin Yönetim Kurulu Üyelerinden Arıkonak Muhtarı Mehmet Işık, Narlı Köyü Muhtarı Abuzer Akdağ, Şevket Çoban ve Ebubekir Alkan’dan oluşan heyet, Vali Mahmut Demirtaş’a teşekkür amaçlı bir ziyaret gerçekleştirdi.

  Ziyaretin teşekkür amaçlı olduğunu dile getiren Sincik Arıcılar Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Hamit Ertürk, “Bugünkü ziyaretimiz sayın Valimize hem nezaket hem de teşekkür ziyaretidir. Sincik Arıcılar Derneği olarak zaten zor şartlar altında arıcılık yapıyoruz. Dışarıdan Sincik ilçemize yabancı arıcılar gelmektedir. Gelen arıcıların çoğu ilçeye arı kovanlarını yerleştirerek, bilgisiz ve bilinçsiz bir şekilde bal üretimi yapmaktadır. Bu balların çoğu halk tabiri ile şeker dediğimiz madde ile elde edilmektedir. Buda piyasaya Sincik balı adı altında sürülerek halkın sağlığı ile oynanmaktadır. Sayın Valimizin girişimleri ile dışarıdan ilçemize gelen yabancı arıcıların önüne geçilmiş oldu. Sincik Arıcılar Birliği olarak kendilerine şükranlarımızın ifadesi olarak bir ziyaret gerçekleştirdik. Bizleri kabul ettikleri için kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz”dedi.

  Sincik Arıcılar Derneği olarak vatandaşların sofrasına sağlıklı bal götürmek için bundan sonra dernek olarak denetimlerini sıkılaştıracaklarını belirten Başkan Ertürk, “Sincik Arıcılık Eğitim ve Kültür Derneği olarak  yapacağımız kontrollerde üyelerimizden herhangi birinin ürettiği baldan şeker tespit edilmesi halinde 11 Bin TL cezai müeyyide uygulayacağız. Amacımız kaliteden ödün vermeden sağlıklı balı vatandaşın sofrasına götürmektir”dedi.

  Sincik Arıcılık Eğitim ve Kültür Derneği Başkan ve üyelerinin ziyaretinden memnuniyet duyan Vali Mahmut Demirtaş ise, “Sincik ilçemiz coğrafi yapısı itibariyle arıcılığa elverişli bir konuma sahiptir. İlimizde Organik bal üretimini yaygınlaştırmak ve bal üreticilerini desteklemek amacıyla Valilik olarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüz aracılığıyla arıcılık yapan çiftçilerimize zaman zaman arı kovanı dağıtarak arıcılığın gelişimini teşvik ediyoruz”dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz