Şelale Yapımı Tüm Hızıyla Devam Ediyor

  0
  263

  Adıyaman’ın en önemli arterlerinden olan Atatürk Bulvarı’nda, yapımı devam eden yapay şelale çalışmaları, tüm hızıyla devam ediyor.

  Adıyaman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce yürütülen faaliyetlerin tamamlanmasıyla birlikte, Bulvar’da güzel bir görüntü oluşacak. İnsan odaklı hizmetleriyle birlikte kente farklı bir hava kattıklarını belirten Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan, şelaleyle ilgili şu bilgileri aktardı:

  “Atatürk Bulvarımız, şehrimizin dışarıya açılan en önemli penceresi konumundadır. Penceremizin güzelleşmesi demek, kentimizin güzelleşmesi demektir. Bu anlayışla hareket ederek, Bulvarımızın Eğriçayı mevkiinde enfes bir yapay şelale yapıyoruz. 7 buçuk metre yüksekliğinde 100 metre uzunluğunda yapacağımız bu görsel eseri, kısa sürede tamamlayıp hizmete sunacağız. Önünde basamaklı birleşik havuzların yer alacağı ve yapay mağaraların olacağı şelalemizi ayrıca led aydınlatma sistemiyle donatacağız. Şehrimizde ilk şelale özelliği taşıyacak olan bu görsel eserimizin, Bulvarımıza sanatsal anlamda estetik bir özellik katacağına inanıyorum.”

  INA_3005

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz