Seçim Güvenliği Toplantısı Vali Demirtaş Başkanlığında Yapıldı

  0
  411

  30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinin Adıyaman’da huzur ve güven içerisinde geçmesi amacıyla Vali Mahmut Demirtaş Başkanlığında Seçim Güvenliği Toplantısı yapıldı.

   

  Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş Başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Yardımcısı Murat Süzen, Yunus Emre Altıner, İlçe Kaymakamları ile Jandarma ve Emniyet görevlileri katıldı. Toplantıda, seçim öncesi alınacak güvenlik tedbirleri, siyasi partilerin yapacakları propaganda çalışmaları, seçimle ilgili genel esaslar ve Yüksek Seçim Kurulu’nun almış olduğu kararlar değerlendirildi.

   

  Vali Mahmut Demirtaş, İlçe Kaymakamları ve güvenlik görevlileriyle yaptığı toplantı sonrası Adıyaman’da Siyasi Partilerin Belediye Başkan Adayları, Partilerin İl Başkanları ve yetkilileriyle bir toplantı yaptı.

   

  Siyasi Partilerin Belediye Başkan Adayları ve Parti Yetkilileriyle Valilik Makamında yaptığı toplantı sonrası bir açıklama yapan Vali Mahmut Demirtaş, “Bugün Belediye Başkan Adaylarımızla 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerin adil ve eşit bir ortamda yapılabilmesi için alınması gereken tedbirleri görüştük. Zaten Adıyaman doğu-batı sentezini oluşturan eşsiz bir hoşgörüye sahip huzur ve barış kentidir. Bu süreçte vatandaşlarımızın birlik ve beraberlik içerisinde ilimizin vermiş olduğu huzur ve hoşgörü  ortamı içerisinde centilmence davranacaklarına yürekten inanıyorum. Bugün Belediye Başkan Adaylarımızla yaptığımız toplantıdaki hoşgörü ortamının seçimlerin bitimine kadar karşılıklı nezaket içerisinde geçmesini ümit ediyorum. 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerin hoşgörü atmosferi içerisinde geçmesini ve demokrasimize daha da güç katmasını diliyor, seçimlerin ülkemize ve ilimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum”dedi.

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz