Şampiyon İlim Yayma Cemiyeti Oldu

  0
  62

  İlim Yayma Cemiyeti Adıyaman şubesi tarafından düzenlenen dernekler arası Halı Saha Futbol Turnuvası şampiyonu İlim Yayma Cemiyeti oldu.

  İlim Yayma Cemiyeti Adıyaman şubesi ilk olarak düzenlediği kardeş ligi kurumlar arası halı saha futbol turnuvasının bu yılki şampiyonu final karşılaşmasında rakibi Adıyaman Yeşilay Cemiyetini penaltı atışları sonucunda 6-5’lik skorla mağlup eden yenen İlim Yayma Cemiyeti Oldu.

  Yılmaz Halı Saha’da oynan final karşılaşmasını, İlim Yayma Cemiyeti Adıyaman Şubesi Başkanı Faruk Bülent Kaplan, Adıyaman Yeşilay Cemiyeti Yönetim kurulu üyesi Bülent Kutlu, Adıyaman İlim Yayma Cemiyeti Adıyaman şubesi yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda sporsever izledi.

  Çekişmeli geçen karşılaşmada penaltı atışları sonucunda İlim Yayma Cemiyeti, Adıyaman Yeşilay Cemiyetini 6–5 yener şampiyon oldu. Turnuvada ikinci Adıyaman Yeşilay Cemiyeti olurken üçüncülüğü ise Adıyamanlılar Vakfı ve Hafızlar paylaştı.

  Final Maçı sonrası kupa töreninde bir konuşma yapan turnuva sorumlusu İlim Yayma Cemiyeti Adıyaman Şubesi Başkanı Faruk Bülent Kaplan; turnuvaya katılan 16 takıma teşekkür ederek, “Turnuvamız ilk olmasına rağmen çok ilgi gördü. Katılan takımlar ve oyuncuları duyarlı davranarak turnuvanın centilmen bir havada geçmesini sağladı. Turnuva’da mücadele eden bütün takımlara, bizi yalnız bırakmayan seyircilerimize, desteklerini sunan herkese teşekkür ediyoruz. Turnuvada hakemlik yapan arkadaşlarım Ejder Gürbüz ve Nevzat Tohumcu’a ise özellikle teşekkür ediyorum ” dedi.

  Konuşmalardan sonra ödül törenine geçildi. Şampiyonluğa ulaşan İlim Yayma Cemiyetine kupasını Adıyaman Yeşilay Cemiyeti Yönetim Kurulu üyesi Bülent Kutlu verirken ikinci olan Adıyaman Yeşilay Cemiyeti ise kupalarını İlim Yayma Cemiyeti Adıyaman Şubesi Başkanı Faruk Bülent Kaplan verdi. Turnuva üçüncüsü Adıyamanlılar Vakfı ve Hafızlar’a kupasını İlim Yayma Cemiyeti Adıyaman Şubesi yurt müdürü Hakan Sapdüzen verdi.

  Kupa töreni, hatıra fotoğraflarının çekilmesi ile sona erdi.

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz