Milletvekili Tutdere Sağlık Müdürlüğü binasını gündeme taşıdı

0
86

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü Hizmet Binası yapım işini TBMM Genel Kurul gündemine taşıdı.
Milletvekili Tutdere, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında inşaat çalışmalarına başlanılan fakat ödenek yetersizliği gerekçesiyle açılan temeli toprakla tekrar kapatılan ve durdurulan proje için iktidara eleştirilerde bulunarak, “Adıyaman’ı bu ayıptan kurtarın” çağrısında bulundu.
Adıyaman halkına uzun yıllar hastane olarak hizmet vermiş binanın depreme karşı dayanıksız olduğu için yıkıldığını, yeniden yapımı için temelinin açıldığı fakat ödenek yetersizliği gerekçesiyle temelinin toprakla doldurulduğunu dile getirerek iktidarın soruna fıkralara konu olacak bir çözüm modeli bulduğunu söyleyen Tutdere, şöyle devam etti:
“Adıyaman halkına yıllarca 82.Yıl Devlet Hastanesi olarak hizmet veren bina geçen yıl depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle yıktırıldı. İktidar yetkilileri söz konusu arsaya yeni bir mimariyle il sağlık binası yapılacağını kamuoyuna açıkladı. Binanın ihalesi yapıldı, ilgili firma işe başladı, temelini açtı ancak ödenek yetersizliği nedeniyle iş temel aşamasında kaldı. Sağlık Bakanlığı buraya ödenek ayıracağına gerçekten fıkralara konu olacak şekilde bir çözüm modeli buldu; açılan temeli yeniden toprakla doldurmaya başladı.”
Gerekli ödeneklerin ayrılarak Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü Hizmet Binası’nın yapımına başlanması için Cumhurbaşkanlığı ile Sağlık Bakanlığı’na çağrıda bulunan Tutdere, “Buradan Cumhurbaşkanlığına ve Sağlık Bakanlığına açıkça çağrı yapıyorum. Bu, Adıyaman için büyük bir ayıptır. Adıyaman’ı bu ayıptan kurtarın, Adıyaman il sağlık binası için gerekli ödeneği ayırın.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz