MHP’den Dersahane Açıklaması

  0
  669

  Son günlerde gündeme damgasını vuran ve milli eğitim bakanı nebi avcı ve başbakan yardımcısı Bülent arınç dershanelerin kapatılması açıklamasına Milliyetçi Harekât Partisi ilçe başkanlığından yazılı açıklama geldi.

  Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Ömer Yıldırım yaptığı açıklamada “Dershaneler, okul sisteminin bir neticesidir. Siz eğitim sisteminde iyileştirme yapmadan dershaneleri kapatamazsınız” dedi.

  Yıldırım “Dershanelerin eğitim sistemine katkılarının asla yok sayılamayacağını ve ortadan kalkmasının eğitimde kalitesizliği arttıracağını söyledi.

  Dershanelerin kapatılmasını bir tehdit olarak gördüğünü belirten yıldırım düzenlemenin KCK’ya destek olduğunu ve siyasi bir amaç taşıdığını ifade ederek  “Son yıllara baktığımızda Doğu ve Güneydoğu’da dershanelere yapılan saldırılar arttı. Buradan anlaşılıyor ki; Doğu ve Güneydoğu’da PKK’nın, Ankara’da ise Başbakanın hedefinde dershaneler var.” dedi.

  Yıldırım” Sınav ve eleme sistemi olduğu her eğitim sisteminde öğrenciler arasında yarış olacaktır. Yarışın ve sınavın olduğu eğitim sistemlerinde ise dershaneler ve takviye eğitim programları kaçınılmazdır. Son günlerde işleri talep eden veli ve öğrencilere eğitim vermek, hizmet sunmak olan kurumlar zan altında bırakılmakta, itibarsızlaştırılarak büyük haksızlık yapılmaktadır. Şeklinde konuşan Adıyaman milliyetçi harekat partisi merkez ilçe başkanı ömer yıldırım”  Dershanelerin kapatılması kararı AKP iktidarının eğitimle yakından veya uzaktan hiçbir ilgisi olmayan tamamen siyasi bir tasarruftan, kararlarından ibarettir. Dershanelerin kaderi siyasi gelişmelere göre belirlenecektir. Önümüzde ülkemiz için birbirinden önemli üç tane seçim vardır. Mahalli idareler seçimi, Cumhurbaşkanlığı seçimi ve ardından Milletvekili seçimlerinden oluşan AKP’nin ve Türkiye’nin kader seçimleri yapılacaktır. AKP oylarını muhafaza etmek, seçimlerde sıkıntıya düşmemek için gerginlik oluşturmaya çalışmaktadır. Kriz tırmandırma politikalarıyla bir anlamda yerel seçimler öncesinde önlem almaktadır. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılamayan eğitim sisteminin sonucu olan dershanelerin kapatılmasına yönelik hazırlanan yasa taslağı siyasi bir karardır. Milliyetçi harekât partisi olarak dershanelerin kapatılmasına karşıyız şeklinde açıklamalarda bulundu.YILDIRIM

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz