Mehmet Çil, STK’lara Seslendi!

  0
  174

  Adıyaman-Malatya karayolunda yaşanan sıkıntıların bir türlü çözülmemesine tepki gösteren Anadolu Radyo Televizyon ve Gazeteciler Birliği (ARTEG-BİR) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Çil, yetkililerin duyarsızlığına atıfta bulunarak, yaşanan sorunların çözüm bulunmaması halinde bütün STK’ları canlı bariyer olmaya davet etti.

  Anadolu Radyo Televizyon ve Gazeteciler Birliği (ARTEG-BİR) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Çil, ilimizde yaşanan kazalardan dolayı yetkililerin gerekli olan ehemmiyeti göstermediğini ileri sürerek, STK’lara seslendi.

  Adıyaman-Malatya karayolunun günümüz koşullarına uygun olmamasından dolayı yılın her ayında kazalar yaşandığını vurgulayan Anadolu Radyo Televizyon ve Gazeteciler Birliği (ARTEG-BİR) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Çil, “Hükümetimiz ülkemizin yer yerine duble yollar yapılırken, ilimiz ise bu hizmetten mahrum bırakılıyor. Bugün çevre illerimizin hangisine gidersek gidelim bu illerin yolları duble yollarla çevrili. Ancak hükümetin iktidar olduğu günden bu yana böyle bir hizmet Adıyaman halkına reva görülmüştür. Bugün ilimizde bulunan insanlar hükümeti hemen hemen her konuda desteklerken, ancak alınması gereken hizmetleri bir türlü alamıyorlar. Fakat Adıyaman-Malatya karayolunda yaşanan olaylardan sonra yol güzergahında yaşayan köylüler, artık yetkililerin görevlilerini hatırlaması için eylem yapmışlardı. Bende bir sivil toplum örgütünde görev aldığım için o eylemde yer almıştım. Eğer yetkililer vatandaşların yaptığı eylemden sonra halen ellerini taşın altına koymuyorlarsa gerekli tepki verilmeli. Yaşanan bunca olaydan sonra Adıyaman’da bulunan bütün sivil toplum örgütlerini bu konuda duyarlı olmaya, 1 hafta içerisinde yetkililerin bu konuya eğilmemeleri halinde ise ilimizde bulunan bütün sivil toplum örgütlerini bariyer olmaya davet ediyorum” diye konuştu. Palanl¦- k+Ây+- +Ânemli haber (2)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz