Kurdun Saldırısına Uğrayan Kadın Adıyaman’da Tedavi Altında

  0
  64

   Adıyaman’ın Gerger ilçesine bağlı Yenibardak köyünde kurdun saldırısına uğrayan 70 yaşındaki Nuriye Alacahan, yaşadığı dehşet anlarını anlattı. 
  Tarladan dönen kadınlara saldıran kurt, Nuriye Alacahan (70) ve Raziye Can’ı (38) ısırarak yaralamıştı. Yüzü parçalanan ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Nuriye Alacahan ile Raziye Can, ambulansla önce Gerger Devlet Hastanesi’ne, buradan da Kahta Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Durumu ağır olduğu için buradan Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen Nuriye Alacahan, yaşadıklarını İHA muhabirine anlattı. Alacahan, “Köydeydim kurt aniden saldırdı. Yüzümü, kolumu, sırtımı ve omzumu ısırdı. Bağırdım çağırdım kimseye sesimi duyuramadım, kimse yoktu etrafta” dedi. 
  Yaşlı kadının durumu hakkında bilgi veren Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Demir, “Hastamız kurdun saldırısına uğramış. Yüz ve burun kısmında doku kaybı var. İleriki günlerde ameliyat yapacağız” şeklinde konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz