İşkur Personeline Hizmetiçi Eğitim Verildi

  0
  462

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İşkur Adıyaman İl Müdürlüğü personeline, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdür Yardımcısı Lütfi İnciroğlu tarafından hizmet içi eğitim semineri verildi.
  665 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının merkez birimlerinin mevzuattan kaynaklanan görevleri, taşrada İşkur İl Müdürlüklerine verildi. Bu kapsamda değişen mevzuat konusunda personelin eğitilmesi ile ilgili Türkiye genelinde eğitim programı düzenleniyor.
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdür Yardımcısı Lütfi İnciroğlu ve beraberindeki 2 kişilik uzman ekip tarafından verilen eğitimlerde personelin özellikle uygulamada karşılaştığı sorunlar değerlendirildi.
  İşkur Adıyaman Müdürü Ramazan Tatar’ın da katıldığı hizmet içi eğitim programlarının ilki 16 Aralık tarihinde Kahramanmaraş’tan başlayarak Hatay, Osmaniye, Kilis illerinin ardından Adıyaman’da eğitim devam etti.
  Çalışma Genel Müdür Yardımcısı Lütfi İnciroğlu, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün hizmet sunduğu kesime daha verimli, kaliteli ve etkin hizmet sunmak amacıyla düzenlenen eğitimde iş mevzuatı, sendikalar ve toplu iş sözleşmesi mevzuatı ve yabancı çalışma izinleri mevzuatı konuları hakkında kapsamlı bilgiler verildi.

  AW000255AW000255

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz