İşçiler, Mahalleli Gençlerin Saldırısına Uğradı

  0
  72

  Adıyaman Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Eski Binasının yıkım ihalesini alarak Adıyaman’a gelen 11 işçi, mahalleli gençlerin bıçaklı saldırısına uğradı. Saldırıda 2 kişi yaralanırken; işçiler, “Can güvenliğimiz yok” dedi. 
  Edinilen bilgiye göre, Musalla Mahallesinde Adıyaman Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Eski Binasının yıkım ihalesini alan Müteahhit Kadir Karadoğan ve 11 işçi, dün gece saatlerinde mahalleli gençlerin ani saldırısına uğradı. Mahalleli gençler tarafından saldırıya uğrayan 1 işçi kolundan bıçaklanırken, Müteahhit Kadir Karadoğan ise, bacağından bıçaklanarak ambulansla Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılıp tedavi altına alındı. Hastanede tedavi altına alınan yaralılar tedavi sonrası taburcu oldu. Daha sonra işlerinin başına dönen işçiler gündüz saatlerinde yeniden mahalleli gençlerin saldırısına uğradı. Taşlı ve sopalı saldırıya uğrayan işçiler, durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekiplerini gören mahalleli gençler kaçarak kayıplara karıştı. İddiaya göre, gençler, ihaleyi alan yıkım firmasının yıkım yapmasını istemediklerini, kendileri tarafından yıkım yapılmasını istediklerini ve yıkımda elde edilecek hurdaların alınıp satılmasını istedikleri iddia edilirken, olayın bundan kaynaklandığını 11 işçinin sürekli saldırıya uğradığı belirtildi.
  Olayı anlatan Müteahhit Kadir Karadoğan, “Bizler burada 11 işçimizle beraber yıkım yapmaya geldik. Türkiye’nin birçok noktasında çalıştık ama burası ayrı bir şey anlamadık. Bizler, her yıkım yapacağımız esnada saldırıya uğruyoruz. Dün gece ben ve benimle beraber bir işçi arkadaşım bıçaklandı. Bugün yeniden saldırıya uğradık. Bizler buraya polis talebinde bulunduk çünkü can güvenliğimiz yok. Kime başvurduysak o kişiden ses ya da bir cevap çıkmadı. Ekmeğimizi kazanmaya gelmiştik ama sanırım burada öleceğiz. O yüzden bizler bugün işçi kardeşlerimizle beraber, malzemelerimizi alıp yeniden memleketimize döneceğiz.
  Can güvenliği olmayan bir yerde çalışılmaz, polis ekipleri geliyor kimse bu mahalle bu gençlere bir şey diyemiyor. Bizler bu durumdan bir şey anlamadık. Kimse başını sanırım belaya sokmak istemiyor. Devlet bile bu gençlerle baş edemiyorsa bizler nasıl baş edelim.
  Bunlar genç değil adeta birer canavar. Dün bir kapı devrilmiş çocuğun birinin üzerine o bizim işçiler tarafından sökülmek istenen bir kapı değil. Bizim kapı ile işimiz olmaz bizim tek işimiz binaları güvenilir bir şekilde yıkmak. O gençler toplanıp dün o kapıyı söküp götürmek istemiş. Kapıyı söktükleri esnada ise, küçük çocuk altta kalmış bizim işçilerde olayı görüp koşup çocuğu kapının altından çıkarmışlar. Ama mahalleli, işçilerin kapı söktüğü esnada, demir bahçe kapısının çocuğun üzerine devrildiğini basın mensuplarına kameralara atlanmışlar. Oysaki öyle bir durum yok gençler kapıyı söküp götürmek isterken üzerlerine devirmişler. Bizler Adıyaman Valiliğinden ve Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğünden acil can güvenliği talebinde bulunuyoruz. Daha önceden de bulunduk ama kimseden ses çıkmadı. Eğer böyle devam ederse ihaleden vazgeçip cihazlarımızı toplayıp memlekete döneceğiz. Milyarlarca zararımız var, onca işçi burada çalışıyor ama önce can güvenliğimiz şart gerisi boş” şeklinde konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz