İHH Gönülleri Afrika’ya Kuyu Açacak

  0
  150

  Adıyaman Üniversitesi’nde okuyan İHH gönülleri, kendi imkanlarıyla yaptıkları ayraçları satarak, Afrika’ya kuyu açtırmak için var güçleriyle çalışıyorlar.

  Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) öncülüğünde bir araya gelen ve Adıyaman Üniversitesi’nde okuyan İHH gönülleri yaptıkları çalışmalarla vatandaşların takdirini topluyorlar.

  Yaptıkları çalışma sonrasında elde ettikleri paralarla İHH öncülüğünde Afrika’da  kuyu açtırmayı düşünen Adıyaman Üniversitesi öğrencileri, “Bugün bizler sağlıklı şartlarda hayatımızı sürdürürken, Afrika’da su sıkıntısı çeken susuzluktan dolayı ölen binlerce insan var. Bu insanlara yardım yapılması halinde belki de yaşamlarını sürdürmeleri  için katkı sağlanmış olunacak. Bizlerde Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in, “Komşusu açken, tok yatan bizden değildir” düsturuyla hareket ederek, bir kampanya başlattık. Kendi imkanlarımız ölçüsünde elde ettiğimiz ürünleri satarak, Afrika’da yaşayan kardeşlerimize destek olmaya çalışıyoruz. Bu etkinliğimizin birçok vatandaşımız tarafından desteklenmiş olması bizleri mutlu ediyor. İnşallah vatandaşlarımızın katkılarıyla yardıma muhtaç olan Afrika’lı kardeşlerimize Adıyaman’dan el uzatacağız. Bu etkinliğimizin vatandaşlar tarafından desteklenmesini düşünerek, kampanyamızın çıtasını daha da büyüteceğiz” şeklinde konuştular.

  Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) Kadın Komisyon Başkanı ve İHH Gönüllüsü Zeliha Çil ise, Adıyaman İnsani Yardım Derneği İHH olarak Afrika da açacağımız dördüncü  su kuyusuna verdiği desteklerinden dolayı Adıyaman Üniversitesi’nde okuyan İHH gönüllerinin çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, bu tür çalışmaların tüm insanlar tarafından desteklenmesi gerektiğini savundu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz