Gölbaşı’nda Park Tahribi

  0
  404

  Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde bulunan Turan Özdemir Parkı, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından tahrip edildi.
  Gölbaşı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından peyzaj çalışmaları devam eden Turan Özdemir Parkı’na, akşam saatlerinde gelen kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından zarar verildi.
  Durum akşam saatlerinde parkı gezmeye giden vatandaşlar tarafından fark edildi. Çevre esnafı ve vatandaş tarafından polise ve zabıtaya bildirilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ve zabıta gelerek inceleme yaptı.
  Parka gelerek incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Yusuf Özdemir ise, vatandaşların kendi kullanımlarına sunulan bu tesislere zarar verenlerle ilgili bilgi sahibiyse 155 polis imdat hattına veya belediye zabıta müdürlüğüne bildirmelerini istedi.
  Emniyet yetkililerinin park civarındaki kamera kayıtlarını incelemeye alarak parka yapılan saldırıyı gerçekleştirenleri tespit etmeye çalıştıkları belirtilirken, Belediye Başkanı Özdemir, yaşanan olayın sadece belediyeye değil, bütün Gölbaşı halkına yapılmış çirkin bir saldırı olduğunu söyledi. Özdemir, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın hoşça vakit geçirebilmeleri, kadınlarımızın, yaşlılarımızın kısaca her yaştan insanımızın yararlanabileceği parka kendini bilmez kişi ya da kişilerin bilinçsiz saldırıları, bizleri fazlasıyla üzmüştür” dedi.
  Parkların belediyeler tarafından yapıldıktan sonra o bölgede yaşayan herkesin ortak malı olduğunu ifade eden Özdemir, “Bu şekilde zarar veren kişiler unutmamalıdır ki buralar aynı zamanda kendilerinin de ödedikleri vergilerle inşa ediliyor. Parkların etrafında oturan mahalle sakinleri bu tür olaylarda hiç vakit kaybetmeden polise ya da zabıtamıza haber versinler. Bu tür çirkin davranışları kimler hangi amaçla yapıyor bilemiyoruz, ancak en kısa sürede yakalanarak gerekli cezayı alacaklarına inanıyoruz. Park ve bahçelerimize üstelik halkımızın ortak kullanım alanlarına verilen zararlar bizleri oldukça üzmektedir” diye konuştu.AW000185

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz