Gerger’de su sorunu bitmek bilmiyor

  0
  649

  Adıyaman’ın en ücra ilçelerinden Gerger’de uzun yıllardır devam eden içme suyu problemi artarak devam ediyor.GERGER SU SORUNU

  Yıllardan beri içme suyu sıkıntısı yaşayan Gerger halkı, son bir haftadır bir damla suya bile muhtaç durumda. Daha önce yapılan analizlerde sağlıklı olmadığı tespit edilen ve o tarihten bu yana bir türlü çeşmeden sağlıklı bir şekilde içme suyu tüketemeyen Gerger halkı yetkililerden bu sorunlarına çözüm istiyor.

  4 bin nüfusa sahip olan ilçe merkezinde 2 yıldır içme suyu problemi yaşandığını ancak bu problemin kış mevsiminin gelmesi ile had safhaya ulaştığını dile getiren ilçe sakinleri, “Son seçim olan genel seçimlerde yüzde 83.7 oranında bir oy verdiğimiz iktidar partisi AK Parti döneminde ilçemiz yokları oynamakta. Eskiden bir suyumuz vardı şimdi o da yok. Son Yıllarda çektiğimiz susuzluk son bir haftadır tamamen artmış durumda. İlçemizde parası olan vatandaşlar hazır su ile günlerini geçirirken, yoksul vatandaşlarımız 10 kilometre ötedeki köylerde bulunan kaynaklardan su ihtiyacını karşılamak için her gün bu köylere gidip geliyor. Artık yeter!” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz