Ehliyet Sınavını Yapanlar Da Artık Denetleniyor

  0
  179

  Özel Sürücü Kursları Konfederasyonu Orta Anadolu ve Akdeniz Bölgesi Federasyon Başkanı Mahmut Bektaş, ehliyet sınavlarını yapan kişilerinde sıkı bir şekilde denetleneceği açıkladı.
  Ehliyet sınavlarına getirilen yeni düzenlemenin getirilmesinin ardından ehliyet alan kişilerin sayısının düşmesiyle ilgili değerlendirmede bulunan Özel Sürücü Kursları Konfederasyonu Orta Anadolu ve Akdeniz Bölgesi Federasyon Başkanı Mahmut Bektaş, sıkı bir uygulama sınavının yapıldığına dikkat çekti.
  Mahmut Bektaş, yönetmelik değişikliğiyle ehliyet sınavlarının Avrupa standartlarına kavuştuğuna işaret ederek, “Yazılı sınavından sonraki direksiyon uygulama sınavında adayların, bazı hataları bir, bazılarını da iki defa yaptığında sınavdan başarısız sayılıyor. Sürücü adaylarının kalkış sinyalini vermemesi, emniyet kemerini takmaması ya da arabayı ilk çalıştırdığında stop ettirmesi halinde sınavın o anda sona erdirilip aday başarısız sayılıyor.
  Yeni düzenlemeyle sınav yapıcılar denetleniyor. Federasyonumuz, Trafik Şube Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde 120 saatlik bir eğitim verilerek 25 Ocak tarihinde yapılan uygulama sınavı sonucunda başarı gösterenler bundan sonraki direksiyon sınavlarında profesyonel sınav yapıcı olarak görev alacaklardır.
  Eğitimlerimizi daha sık, daha düzgün vermeye başladık. Özellikle ölümlü kazalar bizim içimizi yakıyordu. Bütün haberlerde sürücü kursları töhmet altında kalmaktaydı. Bu olaylardan kurtulmuş olduk. Sürücü kursları artık kendini temize çıkarmış durumdadır” açıklamasını yaptı.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz