Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Gaffari İzci “Safvan” İsmi İlk Kez Bir Okula Verildi”

  0
  139

  Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Gaffari İzci Adıyaman’ın Samsat İlçesinde bulunan Safvan Bin Muattal sahabe türbesinin isminin ilk kez bir okula verildiğini söyledi.

  Konu ile ilgili bir açıklama yapan İzci şunları söyledi: “Kamuoyunun malumu olduğu üzere ilimizde yeni açılan Anadolu İmam-Hatip Lisesi’ne isim verilmesi hususunda, ilimizde medfun sahabe Safvan b. Muattal hazretlerinden hareketle “Safvan” isminin verilmesi talep edilmişti. Yapılan girişimler neticesinde yeni açılan Anadolu İmam Hatip Lisesinin adının “Safvan” olmasına karar verilmiştir. Türkiye’de medfun bulunan iki sahabeden biri olan Sahabe Safvan b. Muattal Hazretlerinin isminin bir okula özellikle de İmam Hatip Lisesine verilmesi, hem başka illere nasip olmayan böyle bir değere sahip çıkılarak isminin yaşatılması hem de ilimizin tanıtımı bakımından çok önemli olduğuna inanıyoruz.

  Yeni açılan Anadolu İmam Hatip Lisesine “Safvan” isminin verilmesi konusunda kamuoyunun sesine kulak veren başta Grup Başkanvekilimiz, vekillerimiz ve siyasiler olmak üzere Sayın Valimize, Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüze ve bu konuda çaba sarf eden sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyoruz.” Dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz