CHP’den Dilenen Suriyeli Çocuklara Tepki

  0
  67

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, Ramazan ayının başlamasıyla birlikte sayıları artan Suriye uyruklu dilencilere tepki gösterdi. 
  CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, Suriye uyruklu kişilerin küçük çocukları da kullanarak her köşe başında dilenerek vatandaşlara zor anlar yaşattığını dile getirdi. Hanifi Çavuş konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:
  “Her kırmızı ışıkta, her sokak başında vatandaşların taciz edercesine dilenmeleri Adıyaman’ın barış kenti olma dokusuna zarar vermektedir. Böyle bir mübarek ayda manevi duygularımızı zedeleyen yaklaşımları doğru bulmuyoruz. Birçok kentte haberlerde izlediğimiz kadarıyla Suriyeli vatandaşlarla yerleşik halk birbirlerine şiddet uygulama görüntülerini izlemekteyim. İleri ki safhada Adıyaman’da da bu görüntülerin ortaya çıkma ihtimali gözükmektedir. Bu da bizi endişelendirmektedir.
  Bu tür olayların yaşanmaması için Suriyeli mültecilerin kontrol altına alınmasını ve dilenmesini engellenmesini talep etmekteyiz. Bu konuda yetkilileri göreve davet ediyorum.”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz