CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş: “Bu Kentte Artık Hak Arama Bilincinin Oluşması Gerekiyor”

  0
  188

  Adıyaman-Malatya yolunun Palanlı köyü mevkiinde sık sık yaşanan kazalardan sonra mevcut yolun yetersiz oluşundan dolayı yeni bir yolun yapılması için canlı bariyer olan Palanlı köyü sakinlerine CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş’tan destek geldi.

  40 yaşında olduğunu hatırlatarak, 44 yıldan bu yanan Adıyaman-Malatya yolunda yaşanan sorunlara değinen CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, Palanlı köyünün sakinlerinin geçen haftalarda yapmış olduğu eylemin önemine vurgu yaptı.

  44 yıl önce Adıyaman-Malatya yolunun planlanarak, hizmete açılmasından bugüne sıkıntıların sürekli yaşandığını ileri süren CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, “Bu yolun çeşitli tarihlerdeki yapım aşamalarını biliyoruz. Bu yolun daha sonraki aşamalardaki bitirilme şekli de ciddi bir muamma. Bu yol yapılırken, köylerden geçirilerek, köy yoluna dönüştürülmüş. Son 44 yıl içerisinde son 10 yıldır ülkemizde iktidar olan AK Parti hükümeti duble yollarla öğünüyor. Türkiye’nin birçok yerine gittiğimiz zaman duble yollar konusunda mevcut hükümete çok teşekkür ediyoruz. Ama Adıyaman ise bu konuda sahibi olmayan kent görünümünde. Bunun sebeplerini araştırmak lazım. Bu anlamda virajları bol, yol güzergahı dar olan Adıyaman-Malatya yolu çok acil şekilde değerlendirmeye alınmalı. Ve bu yolun çok ilginç bir yapısı var. Bu yolda araç kullanırken, sürücülerde sanki yol kenarlarından kayalar kopacakmış gibi bir his uyanıyor. Bırakın o yolda arabayla geçmeyi yürüyerek geçmek bile cesaret isteyen bir durum.  Bu anlamda geçen günler Adıyaman-Malatya yolunu trafiğe kapatarak, eylem yapan Palanlı köyünün sakinlerini tek tek tebrik ediyorum, ellerinden öpüyorum. Bu kentte artık hak arama bilincinin oluşması gerekiyor.  Hatta bu kentin artık sahipsiz olmadığını isyan ederek göstermesi gerekiyor. Artık bu kent sahipsiz değil. Bu kentin sahipleri var. Ve bu kentin sahipleri artık 600 bin insandır. Bu kentin artık yol sorunun çözülmüş, işsizlik sorunun son bulmuş bir kent görünümüne kavuşması gerekiyor. Bu nedenle bütün vatandaşlarımızı bu sorunlara müdahil olmaya, haklarını yasalar dahilinde aramaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.Hanifi +çavu+ş (1)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz