BDP Seçim Çalışmalarını Hızlandırdı

  0
  172

  BDP Adıyaman belediyesi eş başkan adayları Erdal Yavaş ve Naime Bilgiç BDP heyetiyle birlikte Fatih Mahallesi  esnafını ziyaret etti.

  30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçim çalışmalarını sürdüren BDP, Fatih mah. esnafını ziyaret ederek, esnafın durumu ile ilgili bilgi aldı.

  Yavaş, esnafların  genel durumunun  17 aralıktan bu yana giderek kötüleştiğini, derinleşen devlet krizi ve siyasi istikrarsızlık nedeniyle durumun belirsiz olduğunu belirterek, ” bu koşulların düzelmesi için gerek esnaf kefalet gerek ise kosgeb üzerinden esnaflara faizsiz kredi desteğinde bulunulmasının zaruridir. Sektörel bazda yapacağımız düzenlemelerle esnaflara büyük imkanlar sağlayarak  Adıyamanın öz kaynaklarının tüm halkımızla paylaşılması için çaba göstereceğiz” dedi.

  STK ziyaretleri kapsamında Özgür Eğitim Sen’i ziyaret eden Yavaş,  sendikal çalışmalar hakkında bilgi aldı.

  Özgür Eğitimsen Başkanı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek demokrasinin olmazsa olmazı olan siyasi partilerinin ve sivil toplum örgütlerinin birlikte ortaklaşarak yaptığı çalışmaların toplum nezninde kabul gördüğünü, yapılacak tüm çalışmaların demokrasi,eşitlik,barış ve kardeşlik temelinde olması gerektiğinin söyledi.

  Bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Erdal Yavaş, imar master planı ile kentte meydana gelen rantlaşmanın önüne geçeceklerini kurulacak halk  meclisleri ve STK lar eliyle belediye bütçesini denetlenebilir hale getireceklerini,Pirin vadisi projesi ile kentimizin nefes almasını sağlayacaklarını,yoksul öğrencilerin eğitimlerinin aksamaması için kurulacak eğitim destek evleri ile yoksul öğrencilerimizin eğitimine katkıda sağlayacaklarını dile getirdi. Yavaş, “Dini inançların sömürülmemesi için herkese büyük görevler düştüğünü, bunu istismar edenlerin toplumda teşhir edilmesi gerektiğini ve BDP olarak bu konularda çok hassas davranak tüm inançlara aynı mesafede durduklarını ifade etti.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz