“Baraj Kenti Adıyaman’a Baraj Manzaralı Mesire Alanı Şart”

  0
  373

  Seçim çalışmaları kapsamında mahalle ziyaretlerini sürdüren AK Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı Fehmi Hüsrev Kutlu, Bozkurt ailesinin davetlisi olarak Mehmet Akif Mahallesi’nde halkla buluştu.

  AK Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı Fehmi Hüsrev Kutlu, Bozkurt ailesinden Ahmet Bozkurt’un davetlisi olarak Mehmet Akif Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Mahalle sakinlerinin dertlerini dinleyen Kutlu, Adıyaman için acil gördükleri projeler hakkında bilgiler verdi.

  Bir baraj kenti olan Adıyaman’ın halen bir mesire alanı sorunu yaşamasının çok büyük bir talihsizlik olduğunu söyleyen Kutlu, mahallelilere hitaben yaptığı konuşmasında, “Çok sevdiğim memleketime iki dönem milletvekili olarak hizmet verdim. Allah nasip ederse, sizlerinde destekleri ile 30 Mart seçimlerinden sonra belediye başkanı olarak bu memlekete hizmet etmeye devam edeceğiz. Çünkü yönetim, hizmet AK Parti’nin işi. Sadece AK Parti iktidarı döneminde ilimize kazandırılan Abuzer Gaffari Viyadükü bile, Cumhuriyet tarihinden 2003 yılına kadar yapılan hizmetlerle neredeyse eş düzeyde. Ne yaptı AK Parti bu ile? Duble yollar, üniversite, fakülteler, hastaneler, eğitim yatırımları, istihdam… Bunları açarak çoğalta biliriz. Belediyecilikten gelen bir genel başkanımız var. Onunda tecrübesi ile yerelde de çok önemli işler gerçekleştirildi. Ancak ülkenin her ili bu gelişimden 3-4 kat fazla yol alırken, Adıyaman’da bu gelişim biraz daha ağır işledi. Vitesi yükseltmek için oturtulan şoför koltuğunda yapacaklarımız ile ilimizi en azından komşularımızla yarışır hale getireceğiz inşallah” dedi.

  “İlk işimiz kentsel dönüşüm”

  Seçilmesi durumunda hayata geçirecekleri projeler hakkında detaylı bilgiler veren Kutlu, “Göreve layık görülmemiz halinde ilk işimiz kentsel dönüşüm olacak. Şehrin kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına her tarafını ketsel dönüşüm ile buluşturup, çarpık ve bakımsız kent görünümünden Adıyaman’ımızı kurtaracağız inşallah. Bir diğer projemizde mesire alanı olacak. Bir baraj kenti olan şehrimizde halen bir mesire alanı problemi yaşanması gerçekten çok üzücü. İnşallah yetki verilirse baraj kenarında halkımızın rahat bir piknik yapabileceği mesire alanları yapacağız. Bir de ihtiyaç olarak gördüğüm AVM konusu var. Şehrin ihtiyaçlarını karşılayabilecek, ancak aynı zamanda da esnafı mağdur etmeyecek kadar şehrin dışında olacak bir AVM’ye öncü olacağız. Tabi ki bunu belediye olarak biz yapmayacağız ama yapacak olan girişimcilerimizin önünü açacağız. Bir AVM’nin varlığı, şehrin sosyal yapısını geliştirebileceği gibi şehir merkezinde yüksek kira ücretleriyle yer tutan büyük firmaların buralara gitmesiyle, kira bedellerinin düşmesini de sağlayacaktır” diye konuştu.

  “Borç ödemeye gelmiyoruz, hizmet etmeye geliyoruz”

  Konuşmasının sonunda mahalle sakinlerinin sorularını da alan Kutlu, sorulan bir soru üzerine belediyenin borcunun ne kadar olduğunu bilmediğini, ancak ne kadar olursa olsun borç ödemek için göreve gelmeyeceklerini, önceliklerinin halka hizmet olacağını dile getirdi. Kutlu, “Belediyenin borcunun ne kadar olduğunu tam olarak bilmiyorum. Bununla ilgili bazı bilgi kirliliği var ancak ne olursa olsun borçları ödeyeceğiz vaadiyle bu göreve talip olmadık. Elbette ki bu borçlar yavaş yavaş ödenecek ama önceliğimiz halka hizmet olacak. Bunun içinde paraları boşa çar-çur etmeyeceğiz. Önceliklerimizi bileceğiz” dedi.

  “Belediye devlet dairesi olmayacak, millet dairesi olacak”

  Bir başka soru üzerine; kendileri döneminde belediyenin devlet dairesi olmayacağını, millet dairesi olacağını da sözlerine ekleyen Kutlu, “Bir belediyede başkan aramadan vatandaşın işi görülmüyorsa, başkandan habersiz vidanjör verilmiyorsa, düğün salonu tutulamıyorsa bu belediye felç ve sakat bir belediyedir. Bu belediye de işler yolunda

  gitmiyordur. Belediye personeli, başkan da dahil maaşını halkının vergisinden alıyor. Belediyenin her birimindeki çalışan, halkın işini ivedi ve problemsiz bir şekilde yürütmek zorundadır. İnşallah bizim dönemimizde böyle bir belediyecilik gerçekleştirilecek. Eğer bir belediye çalışanı, bir vatandaşın işini görüyorsa ona teşekkür etmek yada önünde el pençe divan durmak zorunda hissetmeyecek vatandaşımız kendisini. Allah’ın izniyle 30 Mart tarihinden sonra bunların hepsini göreceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz