Adıyamanlı Atletler İzmir’e Gidiyor

  0
  60

  Türkiye Atletizm Federasyonu 2014 faaliyet takviminde yer alan 15-16-17-18 yaş grupları “Naili Mora’n Yaş Grupları Türkiye Şampiyonası” bu yıl İzmir’de yapılacak.
  Adıyaman’dan 9’u bayan olmak üzere toplam 17 sporcu, 1 antrenör ve 1 temsilci ile İzmir’de düzenlenecek olan “Naili Mora’n Yaş Grupları Türkiye Şampiyonası” için katılım sağlanacağını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, tüm branşlarda madalya kazanan sporcuların yetiştiği Adıyaman’ın atletizm branşında da büyük başarılara imza atacağını söyledi. Naili Mora’nın Türk Spor tarihinde büyük bir yeri olduğunu belirten Bağcı, şunları kaydetti:
  “1908‘de İstanbul’da, son Osmanlı Sadrazamı Tevfik Paşa ile aynı kabinede Dahiliye Nazırı olan Memduh Paşanın torunları ve Giritli Mustafa Naili Paşa’nın torun çocuğu olarak dünyaya gelen Naili Mora’n, Spor Kariyeri‘ ne Amerikan Kolejinde atletizm ve yüzme ile başladı, Galatasaray Kulübünün Atletizm, Yüzme ve Sutopu takımlarında yer aldı.
  Boks milli takımında muhtelif müsabakalarda dövüştü. Öğrenciliği döneminde Galatasaray Voleybol B takımında ve Fransa’da ‘Olympique Nice’ Futbol takımında ve öğrenim gördüğü Chicago Üniversitesinin Amerikan futbolu takımında görev yapmış ve Ülkemizde kariyerini birçok önemli görevlerde sürdürmeyi başarmış örnek bir kişiliktir. Bu nedenle İzmir’de bu yıl yapılacak olan “Naili Mora’n Yaş Grupları Türkiye Şampiyonası” bizim için büyük önem taşımaktadır. İlimizde yetişen başarılı atletizm sporcularının katılacağı şampiyonadan madalyalarla döneceğine inancım tamdır. Ben tüm sporcularımıza ve antrenörlerimize şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

  AW107550

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz