Adıyaman’a IPARD Müjdesi

  0
  390

  Avrupa Birliği tarafından aday ve potansiyel aday ülkelere tarımsal destek vermek amacıyla açılmış olan IPARD Programı’nın kapsamına giremeyen illerden biri olan Adıyaman’a TKDK ‘dan destek çıktı.

  30 ağustos 2011 tarihinde gerçekleştirdiği akreditasyon ile IPARD desteklerini kullandırmaya başlayan TKDK kapsama Adıyaman’ı da aldı. Uzun bir süre kapsama Adıyaman’ın da alınması için gayret gösteren AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr.M.Murtaza Yetiş, “ilimizin kalkınmasına katkı sağlayacak önemli bir gelişme. 2007 de kurulmuş olan kırsal kalkınma programlarının uygulanmasına yönelik faaliyetleri gerçekleştiren TKDK (Tarımsal Kırsal Destekleme Kurumu) Adıyaman İl Koordinatörlüğü’nün kurulması için tüm milletvekili arkadaşlarımızla birlikte  gayretlerimiz oldu. Adıyaman’ın IPARD kapsamına alınması için gösterdiğimiz çabanın sonuçlanmasından çiftçilerimiz ve yatırımcılarımız adına mutluluk duyduk” dedi.

  2014 yılı sonuna doğru il teşkilat yapılanması sağlandıktan sonra,2015 yılından itibaren Adıyaman’ın bu önemli hibe programından faydalanabileceğini belirten Yetiş,  IPARD kapsamında tarımsal içerikli projelere %50 ile %65 arasında hibe desteklerinin sağlandığını ifade ederek, küçük ölçekli yatırımlarda Adıyaman’da daha fazla yatırımın gerçekleşeceğini öngördüklerini söyledi.

  Tarımsal işletmelerin topluluk standartlarına yükseltilmesi ve yeniden yapılandırılmasına yönelik yatırımlar, tarım ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanmasının geliştirilmesi ve topluluk standartlarına yükseltilmesine yönelik yatırımlar, kırsal ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesine yönelik yatırımlar bu kapsamda %50 ile %65 arasında değişen oranlarda hibe desteği alabilecek.

  Ekran-Al¦-nt¦-s¦-

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz