Adıyaman Tanıtım Günlerine Hazırlanıyor

  0
  71

  25-28 Eylül 2014 tarihinde İstanbul Feshane’de gerçekleştirilecek olan Adıyaman Tanıtım Günleri ile ilgili toplantı gerçekleştirildi.
  Grant İskender Otel’de gerçekleştirilen toplantıda, Adıyaman Tanıtım Günleri’nde yapılacak olan çalışmalar ile ilgili bilgilendirme yapılırken, öneriler dinlendi. Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Belediye Başkan Vekili Seyfettin Bilen, Vali Yardımcıları Murat Süzen, Yunus Emre Altıner, kaymakamlar, belediye başkanları, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve basın mensupları toplantıya katıldı.
  Toplantının açılışında konuşan Anatolia Organizasyon Firması Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Çelik, Feshane’nin yerleşim yapısından, kullanım alanlarından bahsetti.
  Vali Mahmut Demirtaş ise konuşmasında, Adıyaman’ın ilk tanıtım günlerini Ankara’da gerçekleştirdiğini, ilk olması münasebetiyle bazı sıkıntılar yaşadıklarını ancak buna rağmen güzel bir tanıtım gerçekleştirdiklerini söyledi.
  Vali Mahmut Demirtaş toplatıda yaptığı konuşmada şunları söyledi:
  “Geçen sene Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde tanıtım günleri ilk olduğu için sıkıntılarımız olmuştu. Esnafımız gerekli ilgi ve alakayı göstermemişti. Bütün sıkıntılara rağmen güzel bir tanıtım günleri düzenledik.
  Geçtiğimiz günlerde Kitap ve Üniversite Tanıtım Günleri düzenledik. Bu da en az Ankara’daki tanıtım günleri kadar faydalı oldu. Burada tek amacımız Adıyaman’ı hem ülkemizde hem de dünyada tanınır bir kent yapmak. Adıyaman’ın topyekün kalkınması için nasıl çaba sarf edeceğimizi düşündük. Bu tarım, kültür, turizm, eğitim ve sağlık alanında olabilir.
  İstanbul Feshane’deki tanıtım günlerinde Adıyamanlı esnaf ve sanayicileri olması gerekir. Öncelik bizim kendi esnafımızındır. Geçen seneki gibi olmasını istemiyoruz. Herkes elini taşın altına koymalı ve 4 günümüzü buna ayıralım. Gerekirse dükkanımızı fabrikamızı kapatalım ama buna katılalım. Adıyamanlıların buna ihtiyacı var. Biz Adıyaman’ı görücüye çıkartmak istiyoruz. Herkesin duyarlı olmasını istiyorum.
  Allah kısmet ederse Çanakkale Savaşlarının 100. yıl dönümünün kürek yarışları burada başlayacak. 25 Ülkeden 100’ün üzerinde sporcu burada sportif aktiviteler yapacak. Bu bizim ilimizin gelişmesi ve tanıtımına katkı sağlayacak.
  Türkiye dünyada Nemrut dağı ile tanınıyor ancak biz yeterince bundan faydalanamıyoruz. Biz tanıtıma bir farklılık getireceğiz. Tanıtım sadece davul zurna ile olmuyor. Önümüzdeki aylarda TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy’un öncülüğünde Adıyaman’da bir ‘İnanç ve Kültür Turizm’ sempozyumunu düzenleyeceğiz. Buda Adıyaman’ın tanıtılmasına hem de kültürel ve sosyal kalkınmasına katkı sağlayacaktır.
  Gecen yıl 75 bin civarında turist Nemrut Dağını ziyaret etmiş. On gün önce ki resmi rakamlarda bu sayı bu yıl 20 bini geçti. Allah kısmet ederse bu sayının 100 bini geçeceğini düşünüyorum.
  2023’te yani Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında 1 milyon turiste ulaşacağımızı düşünüyorum. Bu hedefe varmak için alt yapımızı gözden geçirmemiz lazım. Otellerimizle, lokantalarımızla, her şeyimizle kendimize format atmamız lazım. Kısmet olursa 1 milyonu bulacağız. Bunu başaracağımıza inanıyorum.
  Sahabe Saffan Bin Muattal (ra) ile ilgili ciddi bir projemiz var. İnşallah kısmet olursa bu sene ihalesini yapacağız. Bu sene camisinin kaba inşaatını bitirmeyi düşünüyoruz. İKA ve Diyanet Vakfından ciddi katkı geldi. Başka kaynaklar peşindeyiz.”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz