Adıyaman Görsel Eserlerle Süsleniyor

  0
  674

  Görsel eserlerle Adıyaman’a farklı bir güzellik katmayı amaçlayan Adıyaman Belediyesi, önemli bulvar ve kavşakları sanatsal eserlerle süslemeye devam ediyor.

  Adıyaman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında bir yandan Atatürk Bulvarı’nda yapay şelale yapımı devam ederken, diğer yandan Karayolları Şube Şefliği karşısında modern bir süs havuzu inşa ediliyor. Sekiz rakamı şeklinde tasarlanan havuz, hem estetik hem de görselliğiyle bulunduğu bölgenin güzelliğine güzellik katacak. Faaliyetlerin süratle sürdürüldüğü eserin, Aralık ayı sonuna doğru tamamlanarak hizmete sunulacağı belirtildi.

  Her geçen gün Adıyaman’ın çehresinin değiştiğini söyleyen Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan; “Şehrimiz her açıdan örnek bir il olmalıdır. Bunun için gerekli olan bütün çalışmaları yapmaktayız. İnsan odaklı hizmetlerimiz neticesinde birçok noktaya görsel eserler yerleştirdik. Bütün bunlar kentimize ayrı bir güzellik, ayrı bir renk katıyor. Değerli hemşehrilerimize hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz.

  Şu sıralar 2 güzel eserin daha yapımına başladık. Eğriçayı mevkiinde Bulvarımızın yan tarafında mükemmel bir yapay şelale ve Karayollarının karşısına modern bir süs havuzu inşa ediyoruz. 140 metrekare büyüklüğünde yapacağımız havuzun çevresi, renkli led ışıklarla aydınlatılacak. Havuzda bilgisayar destekli ışık ve su gösterileri sergilenecek. Etrafında ise vatandaşlarımızın oturup görsel şöleni izlemeleri için oturma bankları yer alacak. Yürüyüş yolları olacak. Alanın tamamını farklı çiçek türleriyle süslenecek. Şehrimizin hak ettiği değere kavuşmasını sağlamak için bu tür hizmetlerimiz bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonrada devam edecek. Çünkü biz biliyoruz ki halkımız her şeyin en güzeline layıktır” dedi.

  BELED¦-YE HAVUZLAR (8)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz