Yeni Mezarlık Tamamlandı

  0
  73

  Mevcut şehir mezarlığının dolmak üzere olmasından dolayı yeni mezarlık alanını hizmete hazırlayan Adıyaman Belediyesi, yaklaşık 90 bin metrekarelik alandaki çalışmaları tamamladı.

  1998 yılında açılan Adıyaman Belediyesi’nin mevcut şehir mezarlığının artık dolmak üzere olmasından dolayı başlatılan çalışmaları hızlandıran Adıyaman Belediyesi, yaklaşık 90 bin metrekarelik alandaki çalışmaları tamamladı.

  Konu ile ilgili bilgi veren Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, mevcut alanda defin için kullanılabilecek çok az bir yerin kaldığını ve bundan dolayı yeni mezarlık alanındaki çalışmaların hızlı bir şekilde tamamlandığını dile getirerek, “1998 yılında açılan mevcut mezarlıkta 17 yılda 9 bine yakın defin işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu alanımızın dolmak üzere olmasından dolayı hemen doğu tarafında bulunan alanda başlattığımız yeni mezarlık çalışmalarımız ise tamamlandı. Belediyemiz tarafından 16 bin metrekaresi aile mezarlığı olarak ayrılmış olan bu alanımız, toplamda 90 bin metrekaredir. Çevre duvarları tamamlanan ve yolları asfaltlanan yeni mezarlık alanımız bugün itibariyle define hazır bir haldedir. Ayrıca yapımı devam edin Mezarlıklar müdürlüğü hizmet binası da kısa süre içerisinde tamamlanacaktır” diye konuştular.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz