Vali Demirtaş, STK Temsilcileriyle Bir Araya Geldi

  0
  659

  Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, AB ve Türkiye Arasında Sivil Toplum Diyaloğu-III Siyasi Kriterler Hibe Programı kapsamında sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.

  Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ve Vali Yardımcısı Murat Süzen AB ve Türkiye arasında Sivil Toplum Diyaloğu III Siyasi Kriterler Hibe Proğramı bilgilendirme toplantısı yaptı.

  Sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle bir araya gelen Vali Mahmut Demirtaş, STK’ların proje hazırlamasına önem verdiklerinin dile getirerek, Valilik Proje Koordinasyon Merkezinin proje hazırlamada sivil toplum kuruluşlarına her konuda teknik destek sağlayacağını belirtti.

  Vali Mahmut Demirtaş, “Projenin genel hedefi, potansiyel faydalanıcılara gerek mevzuat, gerekse uygulama bağlamında Avrupa Birliği’nin siyasi konularla ilgili politikalarını tanımalarını sağlama ve üye ülkeler ile Türkiye’deki siyasi konularla ilgili sivil toplum aktörlerinin arasındaki bağlantıların güçlendirilmesi ve karşılıklı tecrübelerin paylaşımı yoluyla katılım öncesi süreç için hazırlık fırsatı vermektir. Toplam bütçesi 6 milyon 150 bin Avro olan program kapsamında projelere asgari 50 bin Avro, azami 150 bin Avro tutarında hibe desteği sağlanacak” dedi.AW000701

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz