Kutlu: “Adıyaman Bölgenin Spor Anlamında Yıldızı”

  0
  361

  AK Parti’den Adıyaman Belediye Başkanlığı adayı olan Fehmi Hüsrev Kutlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nü ziyaret etti.
  Fehmi Hüsrev Kutlu, Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü çalışanlarıyla bir araya geldi. AK Parti döneminde Adıyaman’ın spor konusunda büyük bir gelişim süreci yaşadığını belirten AK Parti Adıyaman Belediye Başkan adayı Fehmi Hüsrev Kutlu, her konuda bölgenin en hızlı gelişen ili olmak için gayretle çalışacaklarını kaydetti.
  Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya; İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Abdurrahman Dimez, Parti Yönetim Kurulu Üyeleri ve kurum çalışanları katıldı.
  Seçim çalışmaları kapsamında resmi kurum ve kuruluşları ziyaret eden AK Parti Adıyaman Belediye Başkan adayı Fehmi Hüsrev Kutlu, “Adıyaman’da spor yatırımlarının her geçen gün arttığını görmek ve bu tesislerde spor gençlerimizin sayısındaki artış bizleri çok mutlu ediyor. Adıyaman Bölgenin spor anlamında yıldızı olmuştur. Özellikle lisanslı sporcu sayısının AK Parti döneminden önce 2 binlerde iken bugün 40 bini geçmiş durumda. Tüm branşlarda spor yapan gençlerimiz arasında Türkiye, Avrupa hatta Dünya Şampiyonu olan sporcularımız olması hepimizin gurur kaynağı oluyor.
  Gençler bizim en büyük hazinemiz ve geleceğimiz. Onlara daha fiziki şartlarda spor yapmalarını sağlayabilmek ve başarına katkı sağlamak için Adıyaman Belediyesi olarak elimizden geleni yapmaya ve tüm imkanları kullanmaya çalışacağımdan emin olmalısınız.
  İki dönem milletvekilliği yapmış ve partimizin birçok kademelerinde aktif görevler almış bir kardeşiniz olarak Belediye Başkanı adayı olarak çalışmalarımızı sürdürüyorum. İlimizin sorunlarını herkes gibi bende biliyorum. Özellikle gençlerden en çok AVM isteği geldiğini biliyoruz. Esnafın işini kırmayacak şekilde AVM’lerin ilimize kazandırılmasını sağlayacağız.
  Bu konuda çalışmalarımız var. AVM’lerin içerisinde her yerde olduğu gibi mağazalar olacak. Eğer bu tür yerler esnafın işini kırmazsa yerli esnafımızda AVM içerisinde şube açabilecek. Ayrıca, her türlü marka mağazaların AVM içerisinde olması oldukça önemli. Trafik sorunu zaten ortada. Bu kentte şehir merkezine araçla girebilmek neredeyse imkansız.
  Park sorunu, yolların durumu ortadan kalksın diye trafik ve ulaşım ile ilgili projelerimiz var. En kısa zamanda bu sorunları hızlı bir kentsel dönüşüm ile ortadan kaldırmayı hedefliyoruz.
  Adıyaman’a acilen bir kültür merkezi yaparak özellikle kentin sosyal hayatını renklendirmek istiyoruz. Çok amaçlı toplantı salonları, sinema ve tiyatro salonları ile birlikte büyük bir komplekste Adıyaman’a yakışır bir merkezi yapılmasını sağlayacağız. Ayrıca yanı başımızda Atatürk Barajı gölü var ama ondan yeterince faydalanamıyoruz. Ben bu kentin insanlarını bir şekilde su kültürü ile tanışarak en azından kıyısında olmasa bile baraj gölünü görebilen bir yerlerde oturup piknik yapabilmesi ya da göl manzarası ile birlikte bir bardak çayını yudumlayabilmesini çok arzu ediyorum. Projelerimiz arasında birçok yeni hizmet var. Ve bunların hepsi halkımız için. Halk arasında bu güne kadar ne yaptı ki bundan sonra ne yapsın gibi bir aldı var. Ben Milletvekilliği yaptığım süre içersinde Adıyaman Üniversitesi ve Tıp Fakültesinin kurulmasında yoğun bir çaba gösterdim. Bölünmüş yollar konusunda Adıyaman’ın çıkmaz sokak olmasından kurtulması anlamında Diyarbakır Köprüsünün yapılması, otoyol projeleri ve Havaalanı gibi birçok büyük projede emek verdim. Bu günde diğer milletvekili arkadaşlarımız Adıyaman’ın hak ettiği yere gelmesi ve yatırımlardan en fazla payı alabilmesi için büyük bir özveri ile çalışıyor. Ben kentin Belediye başkanlığına adaylığım nedeniyle sizlerin de desteğini ve oylarınızı bekliyorum. Hepimiz daha iyi yaşanılır bir kent istiyoruz, bende sizlerin isteklerini gerçekleştirebilmek için oylarınızla birlikte desteğinizi istiyorum” dedi.
  Adıyaman’da AK Parti Hükümeti ile birlikte spor alanında çok ciddi yatırımların gerçekleştirildiğine dikkat çeken Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı ise, “Bu güne kadar yatırımlarımızda hükümetimizin ve yerel yönetimlerin her zaman desteğini aldık. Kurumumuza yapmış olduğunuz ziyaretten dolayı sizlere teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz” diye konuştu.AW000668

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz