Kahta İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan Örnek Kampanya

  0
  387

  Adıyaman Kahta İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından başlatılan kampanya ile 25 bin öğrenciye kitap ulaştırılmaya çalışılacak.
  Kahta İlçe Jandarma Komutanlığı, Kahta’daki ilk ve orta dereceli okullarda öğrenim gören yaklaşık 25 bin öğrenciye dağıtılmak için ‘1 Kitap 1 Mektup ve 1 Hayal 1 Dost’ kampanyası başlattı.
  Kampanya dahilinde toplanacak kitapların öncelikli olarak hiç kitap alamayacak durumda olan öğrencilere verileceği öğrenildi. Kitap kampanyasıyla birlikte bir de gönül köprüsü kurulmaya çalışılacak. Kitap bağışında bulunan vatandaşların kitap hediye ettiği ve hiç tanımadığı öğrencilere bir mektup göndermesi sağlanacak. Bu sayede hem kitap toplanıp maddi durumu iyi olmadığı için kitap alamayan öğrenciler sevindirilecek hem de doğu ile batı arasında bir gönül köprüsü kurulacak.
  Uygulamaya konulan bu projeyle, 2013 – 2014 eğitim öğretim döneminde ilk ve orta dereceli okullarda öğrenim gören her öğrenciye bir tane hikaye ya da roman türü kitap okutabilmek, öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulunmak, kendine ait hiç kitabı olmamış, kitap okumak isteyip de bulamamış, hatta bir kırtasiye veya kitapevine hiç gitmemiş, çocuklar için kendilerine ait bir kitabının olmasını sağlamak, gönderilen kitapların içlerine koyulacak mektuplarla çocukların kardeşlik, arkadaşlık ve dostluk duygularını güçlendirmek amaçlanıyor.
  Kampanyanın hedefine ulaşması için yoğun bir şekilde çalışmalar başlatıldı. Hazırlanan yazılarla, üniversiteler, büyük illerde bulunan okullar, yazarlar, sivil toplum kuruluşları ve kitap bağışında bulunacağı düşünülen vatandaşlar bilgilendirilmeye çalışılıyor. Kitap kampanyasına destek vermek isteyenlerin Kahta İlçe Jandarma Komutanlığı’na ait 0 416 725 50 20 numaralı telefonu aramaları ve yetkililerle irtibata geçmeleri sağlanıyor. Bu çalışmaların hepsini Kahta İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Hasan Dombaycı bizzat yürütüyor. Birkaç gündür başlatılan kampanyada yaklaşık 700 adet kitap toplandığı, ilk kitapları ise projeyi hayata koyan İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Hasan Dombaycı’nın kızının evdeki kitaplığında bulunan kitaplar arasından seçip getirdiği öğrenildi.AW000357

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz