İHH Suriye İçin Yardım Kampanyası Başlattı

  0
  438

  İHH Adıyaman gönüllüleri, kış mevsiminde Suriye’ye gönderilecek bin TIR’lık yardım filosu için kampanya başlattı.
  Adıyaman Demokrasi Parkı’nda Adıyaman İnsani Yardım (YADER) desteğiyle İHH tarafından yardım kampanyası başlatıldı. YADER Başkanı Fadıl Akkuş, Memur-Sen Adıyaman Temsilcisi Gaffari İzci’nin de katılımıyla yardım kampanyası başlatıldı.
  15 gün boyunca devam edecek olan yardım kampanyasına, küçük çocuklarda harçlıklarını vererek destek verdi.
  Yardım kampanyasıyla Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu ve İHH Gönüllüsü Yunus Karakuş, “İHH tarafından Suriye’ye bin TIR’lık bir yardım filosu çıkarmak için kış mevsimi boyunca sürecek yeni bir kampanya başlatıldı. Kamuoyunun malumu olduğu üzere geçtiğimiz günlerde asılsız bir takım iddialarla İHH İnsani Yardım Vakfı’na dönük bir karalama teşebbüsü yaşanmıştır. Bazı çevreler, Siyonist güçlerin talimatına uyarcasına hiç bir somut bilgi ve belgeye dayandırmaksızın, İHH’ya ait bir yardım TIR’ında silah ve mühimmat bulunduğuna ilişkin yalan haber servis etmiştir. Emperyalist ve Siyonist güçlerin taşeronları tarafından bu şekilde vakfımızın yardım faaliyetlerine darbe vurulmak istendiği açıktır. Ancak asılsız haberlerin yayınlanmasından 1 saat gibi kısa bir süre sonra kolluk kuvvetlerinin ve resmi makamların tespitleriyle haberde yer alan asılsız iddiaların doğru olmadığı ortaya çıkmıştır. Bu şekilde karanlık güçlerin içerideki taşeronlarınca gerçekleştirilmeye çalışılan bu iftira kampanyası sonuçsuz kalmış ve kirli oyun bozulmuştur. Bu yalan haberlerin zorda kalmış komşularımız olan Suriye halkına yapılan yardım çalışmalarına olumsuz etki etmediğini özellikle belirtmek istiyoruz. Bu saldırılar bizlere yeni ve daha büyük yardım çalışmaları için azim katmıştır.
  Katliama uğrayan, aç ve açıkta kalan milyonlarca kardeşimiz için daha çok çalışacağız. Bu doğrultuda, karalama teşebbüsüne göğüs geren vakfımız ve gönüllülerimiz, karanlık güçlerin saldırılarına inat, yardıma muhtaç milyonlarca Suriyeli kardeşimize ulaştırmak üzere kış mevsimi sonuna kadar en az bin TIR daha yardım gönderme kararı almıştır. Bu olaylardan ötürü Adıyaman’da, Demokrasi Parkı’nda kurmuş olduğumuz çadırımız 15 gün boyunca açık olacak. Bizler bu yardımlar sayesinde bir nebze de olsa kardeşlerimizin yanında yer almak istiyoruz. Halkımızı da bu sese kulak vermeye çağırıyoruz. Umarız ki, bu çağrımıza kulak verip hep beraberce Allah’ın ipine sımsıkı sarılanlardan oluruz. Öncelikli ihtiyaçlar, battaniye, kuru gıda, ilaç ve kışlık kıyafettir. Bu yardımları en kısa sürede ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırmak düşüncesindeyiz” dedi.AW000540

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz