İHH Bayramda 99 Ülke ve Bölgede Kurban Kesecek

  0
  73

  İHH İnsani Yardım Vakfı bu yılki Kurban organizasyonunu yurt içindeki Kurban çalışmaları ile birlikte 99 ülke ve bölgede geçekleştirecek. 23 yıldır Kurban organizasyonu gerçekleştiren İHH’nın bu bayram belirlemiş olduğu kurban bedeli 550 TL. Vekâlet yoluyla kurbanlarını İHH’ya bağışlamak isteyen hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler veya Adıyaman İHH ya Adıyamandaki Yetim aileler,ihtiyaç sahibi aileler ve suriyeli mülteci ailelere dağıtmak üzere kurban bağışında bulunabilir.

  İHH’ Adıyaman Telsilcisi Fadıl Akkuş, yaptığı açıklamada, bir kurban bedelinin 550 TL olarak belirlendiği kampanya kapsamında toplam 55 bin civarında kurban kesmeyi planladıkları bildirildi.

  Kurban bağışlarının bayramın 2. gününe kadar yapılabileceğini belirten Akkuş, şu bilgileri verdi:

  “İHH, Afrika’dan Balkanlar ve Güneydoğu Asya’ya Ortadoğu’dan Latin Amerika’ya beş kıtada ihtiyaç sahiplerine ve yetimlere ulaşacak. İHH’nın bu yıl kurban çalışmaları için ziyaret edeceği ülke ve bölgeler: Filistin, Irak, Kuzey Irak, KKTC, Lübnan (Lübnan-Filistinli mülteciler-Suriyeli mülteciler), Suriye, Ürdün, Yemen. Burkina Faso, Cibuti, Çad (Çad-Nijeryalı mülteciler -Orta Afrikalı mülteciler), Etiyopya, Fildişi Sahilleri, G. Afrika, Gambiya, Gana, Gine, Kamerun (Kamerun-Orta Afrikalı mülteciler), Kenya, Komor Adaları, Liberya, Malavi, Mali, Mısır, Moritanya, Mozambik, Nijer, Nijerya, Ruanda, Senegal, Sierra Leone, Somali, Sudan (Darfur-Kesele-Hartum), Tanzanya, Tunus, Uganda, Zimbabve. Abhazya, Acara, Adıgey, Afganistan, Ahıska, Azerbaycan, Çeçenistan, Gürcistan, Kabardey Balkar, Karaçay Çerkes, Kazakistan, Kırgızistan, Kırım, Osetya, Özbekistan, Rusya-Astrahan, Tacikistan, Ukrayna, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Karadağ, Kosova, Macaristan, Makedonya, Romanya, Sırbistan (Preşova-Sancak) Bangladeş (Bangladeş-Arakanlı mülteciler), Doğu Türkistan, Endonezya, Filipinler (Moro), Hindistan (Hindistan-Assam-Kerala-Cammu Keşmir), Kamboçya, Myanmar (Arakan), Nepal, Pakistan (Pakistan-AzadKeşmir), Sri Lanka, Tayland (Patani), Vietnam, Bolivya, Brezilya, Guyana, Haiti, Küba, Peru, Venezuela. Fiji, Vanuatu”

  Akkuş, şöyle devam etti:

  “Adıyaman İHH olarak 600 ihtiyaç sahibi aile,300 Yetim aile ve 550 Suriyeli Mülteci ailemize bakıyoruz.
  2014 yılı Kurban Bayramında 2 ton et dağıtımında bulunduk. Bu seneki hedefimiz de inşallah 3 ton olarak belirledik.Kurban bağışlarınızı Demokrasi Parkı İHH standına veya İHH büromuza bağışta bulunabilirsiniz. Bizleri hiç bir çalışmamızda yalnız bırakmayan Adıyaman halkına şimdiden teşekkür ederiz”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz