Hizmet-İş’ten Başkan Büyükaslan’a Plaket

  0
  409

  Adıyaman Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan’a, Hizmet-İş Sendikası tarafından “35. Yıl plaketi” takdim edildi.   

  HAK-İŞ Konfederasyonu’na bağlı Hizmet-İş Sendikası’nın 35. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla Ankara Bilkent Otel’de organize edilen etkinlikte, Adıyaman Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan’ın da aralarında bulunduğu sendikanın kurucu üyelerine plaket verilerek onurlandırıldılar. 24 Ocak 1979 yılında Adıyaman’da kurulan Hizmet-İş’in kurcu üyeleri arasında yer alan Başkan Büyükaslan’a, sendika adına plaketi TBMM İdare Amiri, Çorum Milletvekili, Hak İş Onursal Genel Başkanı Salim Uslu takdim ederek, teşekkürlerini iletti.

  Plaket almaktan dolayı son derece mutlu olduğunu belirten Başkan Büyükaslan; “Bugüne kadar çok sayıda plaket aldım ama bu plaket benim için büyük önem arz ediyor. Bundan 35 yıl önce soğuk bir kış mevsiminde, Adıyaman’da kurmuş olduğumuz Hizmet-İş Sendikası’nın, bugün Türkiye’nin en büyük işçi örgütleri arasında yer almış olması, beni çok mutlu ediyor. Başta kadim dostum Hüseyin Tanrıverdi olmak üzere, birçok arkadaşımızla birlikte kurmuş olduğumuz sendikamız, bugün Türkiye’de hatırı sayılır bir konumdadır. İcraatlarıyla, duruşuyla, söylem ve eylemleriyle her zaman toplumun sevgisine mazhar olmuş, işçi kardeşlerimizin umudu haline gelmiştir. Böylesine mühim bir işçi örgütüne kuruluş aşamasında her türlü desteği verip, doğmasına vesile olmakla hayırlı bir iş yaptığımıza inanıyorum. Gerek kuruluş aşamasında, gerekse günümüze dek emek veren herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Ayrıca şahsıma takdim edilen bu anlamlı plaketten dolayı mutluluğumu ifade etmek istiyor ve sendikamıza şükranlarımı ifade etmek istiyorum” dedi.

  Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi’nde yoğun katılımla gerçekleştirilen Hizmet-İş Sendikası’nın “35. Yıl Etkinlikleri” programına Hizmet-İş’in kurucu ve onursal Genel Başkanı, Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, TBMM İdare Amiri, Çorum Milletvekili, Hak İş Onursal Genel Başkanı Salim Uslu, Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, Adıyaman Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, HAK-İŞ’e bağlı Sendikaların Genel Başkanları, çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. 2014-01-25 16.21.45

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz