Gönüllü Gençler Örnek Oluyorlar

  0
  56

  Adıyaman Üniversitesi Toplum Gönüllüleri Vakfı öğrencileri, okullara yardımlara devam ediyorlar.

  Adıyaman Üniversitesi Toplum Gönüllüleri Vakfı iletişim sorumlusu Halil Karafilik, yaptığı açıklamada, Toplum Gönüllüsü olarak gençlerin, kendilerine gelen istekler doğrultusunda veya toplumsal faydayı gözeterek bir araya gelip herkes için ortak iyiyi sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

  Köylerdeki okullara yardık yaptıklarını anlatan Karafilik, şunları kaydetti:

  “Adıyaman Kömür Beldesi’nde Serintepe İlköğretim okulunun öğretmeni bize ulaştı ve biz de bu çağrıyı dikkate alıp okula gittik. Okula gitmeden önce de okulun boya, alçı, pencere gibi ihtiyaçları için Adıyaman’da bulunan dükkanları üç ekibe ayrılarak ziyaret ettik. Bu ihtiyaçlarımızı esnaf abilerimizden karşılamaya çalıştıktan sonra ise Kömür Beldesi’ne gittik . Bir gün boyunca okulu boyamaya, ihtiyacı olan yerlerin tamiratını elimizden geldiğince yapmaya, düzeltmeye çalıştık ve başardık”

  – ADIYAMAN HALKININ DESTEKLERİNİ BEKLİYORUZ

  Vatandaşlardan destek beklediklerini aktaran Karafilik, “Bizim beklentimiz sadece Adıyaman halkının bizi desteklemesi ve tabii ki de aramıza katılan daha fazla Toplum Gönüllüsü arkadaşlarımız olsun istiyoruz . Biz her zaman, herkes için, iyi bir şeyler yapmaya, çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz