Firma Yetkilisi Mehmet Taş; Otogarda çalışmalarımızı gece gündüz sürdürüyoruz

  0
  548

  Adıyaman Belediyesi tarafından yaptırılan ve ilimizin en önemli yatırımlarından birisi olan otogar inşaatında çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.

  Otogar yapımını üslenen firma yetkilileri şantiyede kaba inşaatın büyük bölümünün tamamlanmasıyla birlikte Uzay Çatı sistemi, peron ışıklandırması ve dış cephe giydirmesi çalışmalarının da devam ettiğini belirtiler.

  İnşaat çalışmasının söz verdikleri gibi yetiştirmek üzere gece gündüz çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Firma Koordinatörü Mehmet Taş; “Bazı basın organlarında yer alan otogar inşaatının durdurulduğu haberi gerçeği yansıtmamaktadır. Ankara 2. idare mahkemesinin aldığı yürütmeyi durdurma kararının ise inşaatla alakası yoktur. Otogar İnşaat çalışmalarında kaba inşaatın büyük bölümü tamamlandı. Ana bina, peronlar ve gişelerin bulunduğu yerlerde dış giydirme çalışmalarına başlanacak. Uzay çatı sistemleri döşenirken bir yandan da peron ışıklandırılması ve merkezi havalandırma sistemi döşenmeye başlandı.

   

  Fen İşleri Müdürü Mahmut Tekin;

  “Otogar İnşaatımız Hızlı Bir Şekilde Devam Etmekte”

  Adıyaman şehirlerarası otogar inşaatının durdurulması gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirten Adıyaman Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mahmut Tekin, Ankara 2. Bölge İdare Mahkemesinin kararının sadece kamu ihale kurumunu bağladığını ifade etti.

  Otogarın inşaatının durdurulduğu haberlerinin gerçeği yansıtmadığını Ankara 2. İdare mahkemesinin aldığı yürütmeyi durdurma kararının otogar inşaatıyla alakalı olmadığını sadece kamu ihale kurumunun vermiş olduğu kararla ilgili olduğunu belirten Adıyaman Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mahmut Tekin; “Otogar inşaatımız durdurulmadı, tam tersine hızlı bir şekilde devam ediyor. Mahkemeye yürütmeyi durdurma kararıyla alakalı dava açan firmanın avukatı tarafından gönderilen evrak resmi belge niteliğinde değildir” dedi.

   

   

  ENGEL OLMAYA ÇALIŞANLARA ADIYAMAN HALKI EN GÜZEL CEVABI VERECEKTİR

  Yıllardır özlemi duyulan otogarın ihale sürecinden inşaatın başlamasına kadar olan süre içerisinde Adıyamanlıların hizmet hakkını içine sindiremeyenler tarafından başlatılan karalama kampanyasına rağmen Adıyaman belediyesi ve inşaatı yapan firma koordineli bir çalışma içerisine girerek bu büyük hizmeti Adıyamanlılara sunmaya çalışıyorlar. Adıyamanımıza yapılan en önemli yatırımlardan olan otogar projesi daha önce olduğu gibi yine birileri tarafından engellenmeye çalışılıyor. Böyle bir haberi sevinçle ve zafer edasıyla karşılayanları bu millet kendi vicdanında değerlendirecektir. Otogar inşaatının engellenmesinin kime ne faydası olabilir. Mahkeme süreci ile ilgili olarak Adıyaman Belediyesi ile ilgili herhangi bir hukuki süreç bulunmamaktadır. Konu Kamu İhale Kurumu ile Kurumun kararına mahkeme yoluyla itirazda bulunan firma arasındadır. Bu hizmetin asıl sahipleri olan Adıyamanlılar ise yatırımlara engel olmaya çalışanlara en güzel cevabı vereceklerdir.OTOGAR HABER¦-M¦-Z (6)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz