EMNIYETTEN GELECEK İÇIN EĞITIM PROJESI

  0
  72

  Örgütlere ve illegale giden yolları kapatmak amacıylaTerörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri Suriyeli aileleri ziyaret etti.

  Terör örgütlerine karşı sürdürülen mücadeleyi psikolojik yönden desteklemek amacıyla bilgilendirme ve önleme faaliyetleri kapsamında Terör örgütlerine yeni katılımları önlemek, ülke bütünlüğü aleyhine faaliyet yürüten terör örgütlerinin yapmış oldukları propagandaları etkisiz hale getirmek, örgütlere ve illegale giden yolları kapatmak amacıyla Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri Suriyeli aileleri ziyaret etti.

  Suriye’de devam eden savaşın ortaya çıkardığı göç ve mülteci sorununa bağlı olarak, insan nüfusunun da çok yoğun bir kapasiteye ulaştığı ilimizde birçok olumsuz etki ortaya çıkıyor ve bundan sınır illeri ve ülkemiz de olumsuz etkileniyor. Suriye’de yaşanan krizin Ülkemizle birlikte İlimize de siyasi, ekonomik, toplumsal ve diplomatik alanda olmak üzere birçok etkisi bulunuyor.

  Suriyeli çocukların sokaklarda dilencilik, ayakkabı boyacılığı ve mendil satıcılığı yapmaları, sokakta kontrolsüz olarak dolaşmaları ve ilimiz merkezinde ikamet eden Suriyeli vatandaşlarla ev sahipleri arasında zaman zaman anlaşmazlıkların yaşanmasından dolayı Suriyeli vatandaşlara bilgilendirilmeler yapılarak Suriyelilere ve vatandaşlarımıza birlikte yaşayabilmenin güzellikleri anlatıldı.

  Doğabilecek sorunlara hazırlık yapmak amacıyla örgütlere ve illegale giden yolları kapatmak için, Suriye uyruklu vatandaşlar evlerinde bire bir ziyaret edilerek (104) aileye bilgilendirmeler yapıldı. Ziyaret edilen ailelere çay, çay şekeri ve çikolata hediye edildi.

  BHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz