EĞITIM ÖĞRETIMIN İLK GÜNÜ PROTESTOYA SAHNE OLDU

  0
  79

  Adıyaman’da bir öğrenci velisi çocuğu ile birlikte eğitim ve öğretimin başladığı ilk gün protesto eylemi gerçekleştirdi. 2015-2016 Eğitim ve öğretim sezonunun başladığı ilk gün resmi açılı programlarının yanı sıra protestolara da sahne oluyor. Adıyaman’da Ömer Atıcı adlı öğrenci velisi çocuğu Yusuf Atıcı’yı 75. Yıl TOBB İmam Hatip Ortaokulu’na kayıt yaptırmak istedi. Ancak okula yoğun ilgi olduğu için not ortalaması esas alınarak öğrenciler kayıt edildi. Kendi çocuğunun puanın birkaç puan düşük olduğunu ancak bu okula kayıt yaptırmak istediğini belirten öğrenci velisi Ömer Atıcı, dövizlerle Adıyaman Valiliği önünde eylem yaptı.

  Atatürk Büstü önünde çocuğu Yusuf Atıcı ile birlikte dövizler açan Ömer Atıcı, dövizlere “Vali Mahmut Demirtaş’tan Yardım İstiyorum”, “Eğitim hakkı kısıtlanmamalı”, “Çocuğumu Borsa İmam Hatibe Göndermek İstiyorum”, “İmam Hatip Okumak İstiyorum, Gidemiyorum” yazılarını yazdı.

  Ömer Atıcı açıklamasında, “Ben Malazgirt mahallesinde oturuyorum. Çocuğumu 75. Yıl TOBB İmam Hatip Ortaokuluna kayıt yaptırmak istedim. Okula kayıt yaptırmak istediğimde bana talebin çok olmasından dolayı öğrenciler arasında seçme yapılacağını dile getirdiler. Öğrencileri sınavla alacaklarını dile getirdiler. Benimde çocuğum sınava gireceği için hazırlandı. Daha sonra sınav yerine not ortalamasıyla alacaklarını söylediler. Sınav yapmadılar. Not ortalaması yaptıkları için çocuğum mağdur oldu. Çocuğumun not ortalaması birkaç puan düşük. Benim çocuğumu Gazi İmam Hatip Ortaokulu’na kaydetmek istiyorlar. Ben çocuğumu oraya göndermek istemiyorum. Orası bize çok uzak. Yetkililer bize yardım etsin aksi halde çocuğumu okula göndermeyeceğim.  Eğitimi kısıtlamak mecburiyetinde kalıyorum. Çocuğumu okula göndermeyeceğim” dedi.  Yapılan eylemin ardından Adıyaman Valiliği yetkilileri Ömer Atıcı ile soruna çözüm bulmak için görüştü.

  BHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz