Eğitim-Bir-Sen’den Suriyeli Öğrencilere Eğitim Yardımı

  0
  96

  Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şubesi Suriyeli öğrencilere eğitim yardımında bulundu.

  Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Adıyaman’a yerleşen ve burada hayata tutunmaya çalışan Suriyeli muhacirlere Adıyaman Eğitim-Bir-Sen’den destek geldi.

  Memur-Sen Adıyaman İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriyeli sığınmacıların eğitimlerini kısıtlı imkânlarla sürdürdüğünü, sendika olarak bir nebze de olsa yardımcı olmak istediklerini ifade etti.

  Ali Deniz, “Suriye’deki zulümlerden hicret ederek ilimize gelen ailelerden, Adıyaman Merkezdeki ilkokullarda eğitim gören 100 öğrencimize Eğitim Bir Sen Adıyaman Şubesi olarak çanta ve kırtasiye yardımı yaptık. Rabbim bizleri Muhacirlere Ensar eylesin. Hiçbir ülkeye de bu tür acılar yaşatmasın. Suriye’deki, Ortadoğu’daki kaosun bir an önce sona ermesini temenni ediyoruz. Müslüman coğrafyası kan ağlamaktadır. Böyle bir ortamda Müslümanlar olarak birbirimize kucak açmalı, derdiyle dertlenmeli, bir ve beraber olmalıyız. Sorunlarımızla ancak bu şekilde mücadele edebiliriz. Sahabe ruhu yeniden canlanmalı, ensar olabilmenin huzurunu hissetmeliyiz. Suriyeli kardeşlerimizin vatanlarındaki acı görüntülerin sona ermesini diliyoruz.” dedi.

  Sevinçleri yüzlerinden okunan Suriyeli öğrenci velileri Türkiye’nin kendilerine kucak açmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek Adıyaman halkının misafirperverliğini asla unutmayacaklarını söylediler.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz