Bombalı Saldırıda hayatını kaybeden Parlak, Toprağa Veridi

  0
  139

  Ankara’daki bombalı saldırıda yaşamını yitiren Bilgen Parlak, Adıyaman’ın Kahta İlçesindeki aile mezarlığında toprağa verildi.

  Ankara’daki terör saldırısında genç yaşta hayatını kaybeden Makinist Bilgen Parlak’ın cenazesi Ankara’dan Kahta’ya getirildi.

  Kahta Devlet Hastanesi Morgundan alınan cenaze, ikindi namazından sonra Şeyhbaba mahallesindeki aile Mezarlığına getirildi.

  Burada toplanan aile fertlerinden helallik istendikten sonra mezarlığa yakın alanda yaklaşık 3 bin kişilik bir kalabalığın katılımı ile cenaze namazı kılındı.

  Namazın kılınmasının ardından omuzlara alınan cenaze Aile Mezarlığına getirilip, burada toprağa verildi.
  Cenaze törenine KESK Kurucu Üyesi İzzet Karadağ, HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım, CHP İl Başkanı Abuzer Tanrıverdi, HDP Adıyaman Milletvekili Adayı ve Pir Sultan Abdal Derneği Genel Başkanı Kemal Bülbül, HDP Adıyaman Milletvekili adayları Ayten Yılmaz, ve Mahmut Özdemir, HDP geçen dönem milletvekili adayı Yasin Tahta, HDP Adana milletvekili adayı Emre Bozan, HDP Adıyaman İl Başkanı Abuzer Küçükkelepçe, Kahta İlçe Başkanı Sait Bozan, HDP Adıyaman il ve Kahta İlçe Teşkilatları ile kalabalık bir vatandaş gurubu katıldı.
  Cenazenin defninden sonra Bilgen Parlak’ın mezarı başında kısa bir konuşma yapan KESK Kurucu Üyesi İzzet Karadağ, Bilgen’in dürüst, onurlu, sevecen bir yapısı olduğunu kaydederek, “Bilgen Savaşa Hayır dediği için, Barış istediği için, demokrasi ve Emeğe saygı gösterdiği için bu mitinge gitti. Bilgen bir demokrasi şehididir. Bir insanlık şehididir” dedi.
  Baba Hasan: “ Oğlum Barış Şehididir”
  Cenaze defninden sonra Mezarlıkta cenazeye katılan topluluk ile tek tek tokalaşan baba Hasan Parlak, tokalaştığı binlerce kişiye tek tek “ Oğlum bir barış şehididir. Oğlum Demokrasi şehididir. Onunla gurur duyuyoruz” diyerek, metin bir şeklide törene katıla binlerce kişiyi uğurladı.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz