Besni’de Partilerde Adaylık Heyecanı Sürüyor

  0
  522

  30 Mart’ta yapılacak yerel Seçimler Öncesi Siyasi Partiler Aday adaylarını belirlemeye devam ediyor. Önümüzdeki günlerde açıklanması beklenen aday listeleri heyecan ve sabırsızlıkla beklenmeye başladı. Bazı partilerde aday adaylığı başvuruları devam ederken, bazı partilerde ise başvuru süresi sona erdi.

  Partilerdeki aday adaylığı başvurularında son durum

  ADALET VE KALKINMA PARTİSİ (AKP)

  Besni Belediye Başkan Aday Adaylığı için; Eyüp Mehmet Emre, Halil Fatih Baba, İbrahim Öztürk, Av. İnal Taş, Mehmet Gülten, Mustafa Öztürk, Nuri Tuğsuz ve Reşit Alkan yarışırken,

  İl Genel Meclis Üyeliği Aday Adaylığı için ise; Vakkas Polat, Tahir Duran, Sıdık Özbay, Ramazan Durmuş, Ramazan Demirel, Ömer Yıldırım, Ömer Korkmaz, Osman Yıldız, Mustafa Köseoğlu, Mustafa Kara, Mustafa Timur, Mustafa Aydın, Muhittin Sertpolat, Memet Öztürk, Memet Yılmaz, Kemal Temel, İzzet Öztürk, İsmail Sümer, İnan Arslan, İbrahim Aksoy, Hüseyin Güner, Hanifi Değirmenci, Hamit Bozkurt, Haci Ömer Şahin, Abuzer Karaboğaz, Abuzer Arslan, Abdullah Mete ve Hatice Göncü yarışıyor.

  AK Parti’de Belediye Başkan Aday Adaylığı ve il genel meclis üyeliği aday adaylığı başvuruları sona erdi. Adayların bu ay sonunda açıklaması bekleniyor.

  CUMHURİYET HALK PARTİSİ (CHP)

  Besni Belediye Başkan Aday Adaylığı için; Fahri Serter, Cumali Yaycı ve Yıldız Paccı yarışırken,

  İl Genel Meclis Üyeliği Aday Adaylığı için ise; Abuzer Arslan, Hüseyin Polat, Kenan Bulut, Öbet Karadeniz, Mehmet Eles ve Yusuf Özger yarışıyor.

  CHP’de belediye başkan aday adaylığı ve il genel meclisi üyeliği aday adaylığı başvuruları sona erdi. Adayların önümüzdeki günlerde açıklanacağı öğrenildi.

  MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ (MHP)

  Milliyetçi Hareket Partisinde ise şu ana kadar Besni Belediye Başkan adayı ve İl Genel Meclis Üyeliği adaylığı için resmi başvuru olmadı. Edinilen bilgiye göre, belediye başkan aday adaylığı için ismi açıklanmayan 2 kişinin, il genel meclis üyeliği için ise 3 kişinin önümüzdeki günlerde aday adayı olacağı öğrenildi. MHP’de başvurular bu ay sonunda sona erecek.

  BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ (BBP)

  Besni Belediye Başkan Adayı Dursun Ayverdiata olurken,

  İl Genel Meclisi Üyeliğine ise ise Mehmet Ali Tan adaylığını koydu. Başvuru süresi devam ediyor.

  BARIŞ VE DEMOKRASİ PARTİSİ (BDP)

  Besni Belediye Başkan Adayı Şevket Korkmaz olurken,

  İl Genel Meclis Üyeliği aday adaylığı için ise;

  Seçkin Tekbaş, Memet Başdoğanlar ve İmam Kayan yarışacaklar.

  20 Aralık’ta başvuru süresi sona erecek. seçime doğru

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz