Bariyer Yapılmayan Yere ‘Canlı’ Bariyer Oldular

  0
  378

  AW000369 AW000369Adıyaman-Malatya Karayolu Palanlı köyü yakınlarına bariyer yapılmadığı için eylem yapan köylüler ‘canlı’ bariyer oldular.
  Daha önce çok sayıda ölümlü, yaralamalı ve maddi hasarlı kazanın meydana geldiği Adıyaman-Çelikhan-Malatya karayolu üzerinde, Aralık ayında öğretmenleri taşıyan servis 200 metrelik uçurumdan uçmuştu. Bir öğretmenin hayatını kaybettiği 6 öğretmeninde yaralandığı kaza sonrası yol kenarına bariyer yapılması gündeme geldi. Karayolları Elazığ 8. Bölge Müdürlüğü meydana gelen kaza sonrasında yol kenarına bariyer yerine uyarıcı levha koydu.
  Bariyer yapılmamasına tepki gösteren Palanlı köyü sakinleri, bariyer yapılması gereken yerlere ‘canlı’ bariyer yaptılar. Yol kenarına ellerinde dövizlerle dizilen köylüler, yetkililerin duyarlılık göstermesi gerektiğini dile getirdiler. Köylü vatandaşlar yol ortasında oturarak temsili olarak yolu trafiğe kapattı.
  Yolun dar ve virajlı olduğunu, kaya parçalarının koparak yola düştüğünü belirten Palanlı Köyü Muhtarı Ömer Çil, sürekli kazaların meydana geldiği yolda önlemlerin alınmasını istedi.
  Ömer Çil, öğretmenleri taşıyan minibüsün bariyer olması halinde uçurumdan uçma olasılığının çok düşük olduğunu belirterek, “Sık sık kazalarla gündeme gelen Adıyaman-Malatya karayolunun bu bölümünde uzun zamandan beri düzenleme yapılmaması bizleri çileden çıkartıyor. Trafik kazaları sonucunda ölüm bu bölge halkının kaderi olmamalıdır. Yaklaşık 200 metre uçurumların bulunduğu bu yola bariyerlerin konulmasını istiyoruz” dedi.AW000369

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz