Adıyaman’ın il Oluşunun 59. Yılı Kutlanıyor

  0
  578

  Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen programda Adıyaman Gençlik Merkezinde “Gençler Geçmişiyle Buluşuyor” sloganı ile Adıyaman’ın duayen gazetecilerinden Fadıl Binzet’in Arşivinden “Dünden Bugüne Adıyaman” isimli fotoğraf sergisi ve “Geçmişten Günümüze Adıyaman” konulu bir konferans düzenlenecek.

  1 Aralık 1954 Yılında Malatya ilinden ayrılarak il olan Adıyaman’ın geçmişinden günümüze yakın yüzyılını anlatan fotoğraf sergisi ile gençlerin geçmişiyle buluşacağını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış kentin dünü ve bugününü fotoğraflar görüp, ilin tarihsel sürecinin anlatılacağı bir konferans ile Adıyaman’ı daha yakından tanıma ve yaşama fırsatı bulacaklarını söyledi.

  Bağcı;”Tarihsel geçmişinin yanı sıra sosyal ve kültürel anlamda da önemli bir kent olan Adıyaman’ın özellikle gençlerini geçmişleriyle buluşturmak istedik. Çünkü yaşadıkları kenti daha yakından tanımaları ve geçmiş dönemlerin fotoğraflarıyla zaman içerisinde kısa bir yolculuk yaşayarak o atmosferi biran olsun gözlerinde canlandırmalarını istedik. Gençlik Merkezi’nde düzenleyeceğimiz programa tüm halkımızı, gençlerimizi ve basın mensubu arkadaşlarımızı davet ediyoruz” dedi.

   

  Program:

  13:00- “Dünden Bugüne Adıyaman” Fotoğraf Sergisi Açılışı

  13:30- “Geçmişten Günümze Adıyaman” Konulu Konferans

  Konuşmacı: Yrd. Doç. Dr. Murat Gökhan Dalyan

  Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi

  14:30- Kokteyl ve Fadıl Binzet’in Arşivinden “Dünden Bugüne Adıyaman” İsimli Kitap İmza Günü

   

   

  FADIL BİNZET KİMDİR?

   

  Binzet’in ortaokul sıralarında, ailesinin de etkisiyle başlayan fotoğraf merakı halen sürüyor. Muhabirlik hayatına ilk olarak Hürvatan gazetesinde başlayan Binzet sırasıyla; Cumhuriyet Gazetesi, Hürriyet Haber Ajansı, TRT, Doğan Haber Ajansı’nda muhabirlik ve Adıyaman’da Bugün gazetesinin yazarlığı ile yayın kurulu üyeliği yaptı.

  1957’de Musiki Cemiyeti’nin kurucuları arasında yer aldı ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.

  Müzik dışında, sporla da ilgilenen Binzet, Futbol Hakem Komitesi Başkanlığı, voleybol hakemliği, Mahalli Amatör Futbol ligi saha gözlemciliği yaptı, Adıyaman’da voleybol hakem lisansı alan ilk iki kişiden biri oldu.

  Sanata ve kültüre ilgisiyle bilinen Adıyaman’ın köklü ailelerinden olan Binzet, Adıyaman sevdalısı olarak hayatını kentine adamıştır bir gazetecidir.

   

  m+-d+-r bey eskrim

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz