Adıyaman Üniversitesi Diploması Artık Avrupa’da Da Geçerli

  0
  439

  Avrupa Komisyonu’nun diploma eki uygulamalarını mükemmellik düzeyinde hayata geçiren Avrupa Üniversitelerine vermiş olduğu ‘Diploma Eki Etiketi (DS Label)’ ödülü için Adıyaman Üniversitesi’nin başvurusu, Komisyon’un yaptığı değerlendirme sonucunda kabul edildi.
  Adıyaman Üniversitesi Diploma Eki Etiketi almaya layık görüldü. Avrupa Komisyonu’ndan Adıyaman Üniversitesi’ne ‘Diploma Eki Etiketi’ ödülü verilmesi dolayısıyla Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü açıklamada bulundu.
  Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:
  “Üniversitemiz, ülkemizin önde gelen üniversitelerinin de aralarında bulunduğu prestijli belge niteliği taşıyan Diploma Eki Etiketi’ni alan üniversiteler grubunda yer aldı. Bugüne kadar Diploma Eki etiketi almaya hak kazanan Türk Üniversitelerinin sayısı yıllara göre sırasıyla; 2010 yılında 4, 2011 yılında 14, 2012 yılında 19 ve 2013 yılında da 29 olmak üzere toplamda 66 oldu. 2013-2014 mezuniyet yılı itibariyle mezunlarımız Üniversitemizden mezun olurken diplomalarıyla birlikte Avrupa Komisyonu onaylı Adıyaman Üniversitesi ‘Diploma Eki Etiketi’ belgesini de alabilecekler. Böylece mezunlarımız diplomaları ve bu belge ile birlikte AB Eğitim Alanı’nda olan 47 ülkede doğrudan iş başvurusu yapabilecekler.
  Bu süreçteki yoğun çabaları için Bologna Koordinatörlüğü ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı başta olmak üzere Bologna Süreci uyum çalışmalarına destek sağlayan değerli öğretim elemanları ve idari personelimize teşekkür ederim. Avrupa genelinde diploma eki etiketi alan 90 üniversite içinden 29’u Türk Üniversiteleri olmuştur. Üniversitemizin bu 29 üniversite içinde bulunmasından büyük bir memnuniyet ve gurur duymaktayım.”

  AW000625

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz