Yetimler Yararına Kermes ve İki Dev Konser

  0
  72

  Adıyaman Umut Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 22-23 Haziran tarihleri arasında yetim çocuklar yararına Demokrasi Parkı’nda kermes ve konser düzenliyor.

   Şimdiye kadar Adıyaman’da yapılan birçok etkinliğinde dışında farklı bir etkinliğe imza atacaklarını söyleyen Adıyaman Umut Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Memet Doğan,  tüm Adıyaman halkını kermese ve yapılacak olan konserlere davet etti.

  “Yetimlere dünyanızda siz de bir yer açın!” sloganıyla tüm Adıyaman halkına seslenen Adıyaman Umut Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Memet Doğan,   “Özellikle anne-babadan birini ya da her ikisini kaybetmek akla gelebilecek aşılması en zor ve telâfisi olmayan problemlerden biridir. Yetim kalan çocuklar, çeşitli sıkıntılara maruz kalabilmektedirler. Yetimliğin babanın yokluğuna endekslenmesi, babanın ailenin geçim ve nafakasını temin etmede en etkili kişi olmasındandır. Babasını küçük yaşta kaybeden bir çocuk, maddi ve manevi ihtiyaçlarını tedarik edecek önemli bir destekten mahrum kalmış demektir. Bu mahrumiyet yüzünden çocuğun gelişiminin aksayacağı ve maddi ve manevi değerler bakımından hak mahrumiyetine uğrayacağı muhakkaktır. Bunun yanı sıra destekten mahrum büyüyen bu çocukların, toplum içerisinde problem haline gelmeleri de mümkündür. Bu yüzden İslam dini, yetimlerin gerek ferdi hayatlarında, gerekse sosyal hayatlarında oluşabilecek arızaları asgariye indirmek için onlara olabildiğince iyi davranılmasını teşvik etmiş ve haklarının korunması için önemli düzenlemeler getirmiştir. Yetimlerin hak mahrumiyetine uğramamaları açısından yetimlik vasfının ne zamana kadar devam edeceğinin bilinmesi önemlidir. Çünkü çocukların hayatlarında karşılaşabilecekleri en zor durumlardan biri yetim kalmaktır. Çocukların maddi ve manevi ihtiyaçlarını tek başlarına karşılamaları zordur. Bu noktada Adıyaman Umut Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, olarak sadece elimizi değil gövdemizi taşın altına koymamız gerektiğini düşünerek, iki ayrı etkilikle yetimlerimize sahip çıkmak adına sadece elimizi değil, gövdemizi taşın altına koyuyoruz. “Yetimlere dünyanızda siz de bir yer açın!” sloganıyla yetimler yararına yapacağımız etkinlikte 22 Haziran saat 11:00’de Demokrasi Parkı’nda kermes açılışımız olacaktır. Kermesimizin açılışına efsane şarkı “Çöpçüler Aşkımızı Süpürmüşler” şarkısının beste ve söz yazarı Şanlıurfalı sanatçı Ali Toprak katılacaktır. Sanatçı Ali Toprak ayrıca aynı gün saat 20:00’de dev bir konserle Demokrasi Parkı’nda halkımızla buluşacaktır. 23 Haziran’da saat 20:00’de ise halkın beğenisi toplayan Grup Ravza ise Demokrasi Parkı’ndaki kermesimizde halkımızla buluşarak dev bir konser verecektir. Bu etkinliklerimize tüm halkımız davetli olup, konserlerimiz ücretsizdir” diye konuştu.Yetimler yarar¦-na etkinlik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz