Yetim Çocukları Sevindirdiler

  0
  436

  İstanbul İ Özel İdaresi personelleri çalışanları Adıyaman İnsani Yardım Derneği’nin (YADER’in) başlatmış olduğu yardım kampanyasına destek vererek, 100 yetime mont hediye ettiler.

  İHH İnsani Yardım Vakfı olarak bütün çabalarının yetim çocukların bakımı ve aylık iaşelerini gidermek için harcadıklarını belirten Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) Yetim Birimi Sorumlusu Hacı Doğan Keleş, “BM’lerin yetkilileri yaptıkları bir araştırmada şuanda yeryüzünde 185 milyon yetimin varlığından bahsediyorlar” dedi.

  “Yetim yürekler üşümesin” adı altında bir kampanya düzenlediklerini söyleyen Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) Yetim Birimi Sorumlusu Hacı Doğan Keleş, “Bugün burada olmamızın sebebi yetim çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılamak. Başlatmış olduğumuz kaymamıza destek veren İstanbul İ Özel İdaresi personelleri yaklaşık 100 yetim çocuğa mont gönderiler. Bugün bu montlarımızı yetimlerimize dağıtıyoruz. BM’lerin yetkilileri yaptıkları bir araştırmada şuanda yeryüzünde 185 milyon yetimin varlığından bahsediyorlar. 185 milyon yetimin şuanda 100 milyonu tamamen bakıma muhtaç durumda. İHH İnsani Yardım Vakfı olarak bütün çabamızı yetim çocukların bakımı, aylık iaşelerini gidermek için harcıyoruz. Bugün gerçekleştirmiş olduğumuz bu çalışmalardan bir tanesi de başlatmış olduğumuz çalışmanın devamıdır. Bunun dışında başlatmış olduğumuz iki ayrı kampanyamız var. Bu kampanyalarımızdan bir tanesi de her sınıfın bir yetim bir kardeşinin olmasıdır. Milli Eğitim Bakanlığı’yla yapmış olduğumuz bir protokolle her sınıfın bir yetim kardeşi olacak. Bu şekilde her sınıf bir yetimin aylık giderini karşılayacak. Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığı’yla yapmış olduğumuz bir protokolle “Her caminin ve kuran kursunun bir yetim kardeşi olsun” şeklinde bir çalışmamız da var. Bu çalışmamızla birlikte ilimizdeki bütün camilerin yetimleri olacak. Ve bu şekilde insanlarımız yetim çocuklarla yakından ilgilenecekler. Özellikle bugün yetim çocukların montlarını hediye eden İstanbul İl özel İdaresi’nin çalışlarına ve Adıyamanlı hemşerimiz Mehmet Ulum kardeşimize çabalarından dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

  YADER aracılığıyla yetim çocuklara yardım eden işadamlarında dikkat çeken Hacı Doğan Keleş, “İşadamlarımız sürekli olarak yetimlerle ve çocuklarla ilgili olarak bütün imkanlarını seferber ediyorlar. Fakat konu yetim olunca daha fazla ilginin olması gerekiyor. Yetim konusunda empati yapmak gerekiyor. Küçük bir çocuğun annesiz veya babasız olması çok farklı bir duygu. Bu konuda yetimleri sahipsiz bırakmamız gerekmekte. Hayırsever vatandaşlarımız YADER’e başvurarak, yetimlere ulaşabilirler. Bugün bir yetimin aylık gideri 90 TL’dir. Vatandaşlarımız aylık 90 TL gibi bir rakamı ödeyerek bir yetime sponsor olabilirler. İşte bu şekilde bir yetime sahip çıkılmış oluyor” diye konuştu.

  “İstanbul İl Özel İdaresi personelleri olarak yetim kardeşlerimizin bugün mutluluğuna ortak oluyoruz” diyerek sözlerine başlayan İstanbul İl Özel İdaresi personeli Mehmet Ulum, “Adıyaman İnsani Yardım Derneği’nin (YADER’in) öncülüğünde başlatılan yardımlara destek olmak üzere bugün buradayız. İstanbul İl Özel İdaresi personelleri olarak başlatmış olduğumuz bir çalışmayla YADER’in her ay yardım ettiği 100 yetime 100 mont hediye ettik. Yetim kardeşlerimizin mutluluğuna şahit olmak bizleri oldukça duygulandırdı. Rabbim bu çocuklara yardım eden başta YADER yetkilileri olmak üzere tüm hayırseverlerden razı olsun. Belki de YADER olmamış olsaydı, bizlerde bu kardeşlerimize ulaşamayacaktık” şeklinde konuştu.

   ¦-HH yetimler (1)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz