Yeni Dünya Vakfı Oylat İstişare Çalıştayına İlgi Büyüktü

  0
  429

  Yeni Dünya Vakfı (YDV), Bursa’nın kaplıca merkezi olarak kabul edilen Oylat bölgesinde istişare ve değerlendirme çalıştayına ilgi büyüktü.

   

  Üç gün süren çalıştay da vakfın tanıtım filminin ardından açılış konuşmasını bütün katılımcılara teşekkür ederek başlayan Yeni Dünya Vakfı (YDV) Başkanı Mahmut Göksu, vakıf kültürünün önemine değinerek, vakıfların insanlar arasında kaynaşmaya ve gönül köprülerin oluşmasına katkı sağlayan önemli kurumlar olduğunu söyledi.

   

  22. Dönem Sakarya Milletvekili Recep Yıldırım da, vakıfların tarihin önemine ve vakıf insanlarında olması gereken özelliklerine vurgu yaparak, vakıfların insana kazandırdıkları değerleri ve insanların nasıl davranması gerektiğinden bahsetti.

   

  Münir Arıkan ise, Vakıflarda Kurumsal Aidiyet ve Marka Bilinci” ile ilgili bir konuşma yapmasının ardından Vakfın kursiyerlerinden Meltem Çatkın’ın sunuculuğunda gerçekleştirilen “Musiki, şiir ve Kültür Muhabbeti” ise çalışta ya damga vuran en önemli etkinliklerden biri oldu. 23. Dönem Erzurum Milletvekili Sayın Saadettin Aydın Bey “Mihriban” şiirini okudu ve ardından “Seyreyle Güzel” ve “Erzurum” türküsü ile devam etti. 20. Dönem Osmaniye Milletvekili Şükrü Ünal da, “Bismillahirrahmanirrahim” isimli şiirini okuyarak konuşmasına başladı. Okuduğu şiirden dolayı büyük alkış aldı.  Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal da söylediği “Adıyaman” türküsü ile programa renk katan isimlerden biri oldu.

  Oylat İstişare ve Değerlendirme Çalıştayın ikinci gününde YDV Başkanı Mahmut Göksu’nun “Vakıf Nedir? Yeni Dünya Vakfı ve İlişkiler” konulu bir konuşma yaptı. Göksu, Kalemtıraşınızı, sınıfınızın öğretmen masasına bıraksanız ve deseniz ki: “Arkadaşlar bu kalemtıraşı sınıfa armağan ettim. Kalemtıraşı olmayanlar kalemini bununla açabilir” derseniz işte, minik bir vakıf hizmeti sundunuz demektir.  Vakıf; fiil ehliyetine sahip kişilerin hiçbir tesir altında kalmadan hür iradeleri ile kendilerine ait menkul ve gayrimenkul mallarını, ekonomik değerlerini, emeklerini kendilerine göre kutsal gördükleri bir gaye için hasr etmeleridir” dedi.

  Pedagoji Derneği Başkanı Uzman Pedagog Sayın Mehmet Teber ise “Aile içi iletişim” konulu bir sunum yaptı. Konu hakkında çarpıcı örnekler veren Sayın Teber “Kötü olan siz değilsiniz, kötü olan ilişkiniz!” diyerek iyi insanların da kötü ilişkisi olabileceğini söyledi.

  YDV Başkan Yardımcısı Mustafa Çokyaşar Vakfın genel manada yapmış olduğu faaliyetlerinden bahsederken,  YDV Ankara Şube Başkanı Ali Toköz ise Ankara’da yapmış oldukları çalışmalardan bahsetti.

  İstanbul Gençlik Konseyi adına konuşmasını yapan Sezgin İşgüzar da, İstanbul Gençlik Konseyinin oluşumundan ve ilk dönemki faaliyetlerini anlatarak, konseyin 2. Dönem yapması plandıkları projelerinden de bahsetti. Ankara Gençlik Konseyi adına sunumunu yapan Ali Selçuk ise İdare, konseyin faaliyetlerini gösteren bir video ile sunum sundu. Adıyaman temsilcisi Uğur Dündar, Adıyaman/Gölbaşı temsilcisi Mustafa Atalay, Antalya temsilcisi Zekai Dursun ve Ankara Hanımlar Komisyonu adına Birsen Gözlü ise 2013 yılında yaptıkları çalışmalarla ilgili sunum yaptılar.

  Çalıştaya Yeni Dünya Vakfı Başkanı Mahmut Göksu, 23. Dönem Erzurum Milletvekili Sayın Saadettin Aydın, 21. ve 22. Dönem Tokat Milletvekili Ergun Dağcıoğlu, THY Kurumsal İletişim Danışmanı Zeki Çukur, THY İnsan Kaynakları Başkanı Hüseyin Sağlam, Esenler Belediye Başkanı Koordinatörü Mehmet Çelik, YDV Ankara Şube Başkanı Ali Toköz, Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal, Pedagoji Derneği Başkanı Uzman Pedagog Sayın Mehmet Teber, Osmangazi Belediye Başkanı Sayın Mustafa Dündar, Gemlik Eski Belediye Başkanı Mehmet Durgut, İzmir katılımcısı iş adamı Şenel Kızılca, Adıyamanlılar Vakfı Genel Müdürü Erdal Ayna, YDV kurucu üyeleri, ve bursiyer öğrenciler katıldı. ydv_bursa calistayi2

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz