YADER’den Seyfi Özkan’a Ziyaret

  0
  425

  Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) Başkanı ve İHH Gönüllüsü Fadıl Akkuş, yeni yönetimiyle birlikte Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan’ı ziyaret etti.

  Ziyaret esnasında Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan’a YADER’in çalışmaları hakkında bilgi veren Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) Başkanı ve İHH Gönüllüsü Fadıl Akkuş, “İHH’nın yetimlere yönelik başlattığı “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyasına ilgi büyüyor” dedi.

  İHH İnsani Yardım Vakfı’nın yetimlere yönelik yeni bir kampanya başlattığını söyleyen Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) Başkanı ve İHH Gönüllüsü Fadıl Akkuş, “Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın da destek vereceği kampanya ile bundan sonra her sınıfın bir yetim kardeş olacak. İlköğretim ve lise düzeyindeki okullarda okuyan öğrencilerin katılabileceği kampanya kapsamında çocuklar ve gençler dünyanın herhangi bir yerindeki yetim kardeşlerine yardım eli uzatabilecek. Proje savaş, doğal afet, yoksulluk, hastalık vb. sebeplerle hem Türkiye’de hem de dünyanın başka ülke ve bölgelerinde babasını veya anne/babasını kaybetmiş olan yetim çocukların günlük ihtiyaçlarının Türkiyeli arkadaşları/öğrencilerimiz tarafından karşılanmasını ve bu yolla dostluk ve kardeşliğin kıtalar arasındaki yegâne köprü hâline gelmesini hedefliyor. “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyasına katılan sınıflar en az bir yıl boyunca bir yetimi desteklemeye karar verdikten sonra (birden fazla yetim kardeş edinmek de mümkün) her ay düzenli olarak 90 TL toplayacak. Çocuklar/gençler kardeşlerini İHH’nın Sponsorluk Destek Sistemi kapsamında yetim çalışmalarını yürüttüğü ülke ve bölgelerden seçecek. Sponsorluk süreci başlatıldıktan sonra sınıflar adına eşleştirilen yetimlerin ülkesi, adı, yaşı ve fotoğrafını içeren “Yetim Özet Bilgi Formu” posta veya e-posta yoluyla her sınıfa ayrı ayrı gönderilecek. (Gönderilen yetim bilgi formları sınıf panolarına asılabilir, böylece çocuklar destekledikleri yetim kardeşlerini her an hatırlama imkânı bulabilirler.) Sınıflar dilerse yetim kardeşlerine mektup yazabilir ve destek verdikleri yetim kardeşlerinden mektup alabilirler. Böylece Türkiye’den dünyaya uzanan yetim kardeşliği, mektup arkadaşlığı ile de pekiştirilebilir. Bir yılın sonunda dileyen sınıflar sponsorluklarına aynı yetim kardeşleri ile devam edebilirler. Her sınıf okul idarecilerinin bilgisi dahilinde öğretmenleriyle birlikte “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyasına katılım kararı aldıktan sonra öğretmenleri aracılığıyla İHH’ya yetim sponsorluğu başvurusunda bulunur. Standart başvuru sürecinde olduğu gibi Yetim Sponsorluk Formu elden ya da www.yetim.ihh.org.tr adresi üzerinden doldurulur. Elden doldurulan formlar 0(212) 621 70 51 numaralı faksa ya da Büyük Karaman Cad. Taylasan Sok. No:3 PK:34230 Fatih/İstanbul adresine posta ile gönderilir. 0(212) 631 21 21 numaralı telefondan İHH Yetim Koordinatörlüğü ile irtibata geçilir. Her sınıf destekleyeceği yetimin ülkesini İHH’nın Yetim Sponsorluk Destek Sistemi kapsamındaki 42 ülke ve bölgeden birini seçerek kendisi tayin edebilir” diye konuştu.

  Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) Başkanı ve İHH Gönüllüsü Fadıl Akkuş’un ve yeni yönetiminin gerçekleştirmiş olduğu ziyaretten dolayı emnuniyet duyduğunu belirten Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, YADER’in çalışmalarından dolayı başarılar diledi.

   

   

  Yader ziyaret haberi (2)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz