Valiliğe Girmek İsteyen Köylüler İle Polis Arasında Arbede Yaşandı

  0
  61

  Çelikhan ilçesi Yeşilyayla köyü sakinleri ilçe belediyesinin sularını alacağı gerekçesiyle Valiliğe geldi. 
  Adıyaman’ın Çelikhan ilçesi Yeşilyayla köyündeki içme ve sulama suyu kaynağından, Çelikhan ilçesine su götürüleceğini öğrenen Yeşilyayla köyü sakinleri duruma tepki gösterdi. Köye jandarma ile birlikte gelen görevliler kaynakta çalışma yapmak isteyince köylüler toplanarak Çelikhan Kaymakamlığı’na gitti. Kaymakamın izinde olduğunu öğrenen köylüler daha sonra Adıyaman Valiliğine yürümek istedi.
  Kadın, erkek, çok sayıda köylü Valiliğe girmek ve Vali Mahmut Demirtaş ile görüşmek istedi. Valilik etrafında güvenlik önlemi alan polis ekipleri köylüleri giriş kapısından bırakmadı.
  Köylüler içeri girmekte ısrar edince olay yerine Çelikhan Kaymakamlığına vekaleten bakan Gölbaşı Kaymakamı Ali Edip Budan, Emniyet Müdürü Fikret Salmaner geldi. Köylüler ile polisler arasında tartışma ve gerginlik yaşandı. Gerginliğin ardından muhtar ve beraberindeki 10 kişilik grup Vali Mahmut Demirtaş ile makamında görüştü.
  Yapılan görüşme sonrasında, suyla ilgili çalışmaların askıya alındığı, Vali Mahmut Demirtaş’ın suyun bulunduğu yerde inceleme yapılmasından sonra kesin kararın verileceği öğrenildi.
  Köylü vatandaşlar daha sonra köylerine döndü.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz